PŘÍBRAMSKÁ LAŤKA STÁLE VYSOKO!

Téměř na den přesně oproti loňskému roku se uskutečnila letošní výroční valná hromada příbramské odbočky OP, kterou mj. ctí i to, že Příbram je jediným ligovým městem, kde funguje mimopražská odbočka! A funguje nadmíru dobře. Po loňské volbě nového výboru stanul v čele odbočky př. Jiří Kropáček, a tak letošní VH byla jeho premiérou. A zhostil se jí nadmíru dobře.

Př.Kropáček zhodnotil celoroční činnost odbočky, kdy připomněl rozdělení funkcí ve výboru a poděkoval všem za upřímnou spolupráci. Pozoruhodností odbočky je i fakt, že výbor se schází pravidelně každý čtvrtek od 19:00 v herně Domino vedle restaurace Horník, kam má přístup každý člen odbočky. A ti toho také využívají. Odbočka zakoupila 4 permanentnky pro své členy, které jsou plně využívány, a na významnější zápasy se schází Příbramských v hledišti mnohem více! I příbramské slávisty trápí současná situace milované Slavie a zvláště nejasnosti kolem skutečného majitele. Ale i na VH již padla zmínka o tom, že se v té době snad objevilo první blikající světélko na konci tunelu.

Základem činnosti byly i v uplynulém roce tradiční zábavy v prostorách restaurace Švejk U Rysů v centru města, kde se odehrávala i VH a kde slávisté našli doslova domácí prostředí, milý personál, příznivé ceny. Vloni se uskutečnily tři zdařilé zábavy – Josefská, Václavská a Mikulášská, kde se o hudební doprovod obětavě a úspěšně stará pan Ondrušek! Nejen tancem však žije odbočka. Máme stále v paměti více než zdařilé Setkání odboček v roce 2007 na Horymíru, Příbramští se účastní i svými sportovci fotbalového turnaje na Setkáních dalších. Vloni se dohodlo, že mužstvo bude složeno výhradně z členů odbočky, čímž kopírují stejně oddané přátele z České Lípy. Přesto před Setkáním poctivě trénovali na hřišti Nový rybník, ale zradilo je rozlosování, rozhodně měli nejtěžší skupinu s oběma finalisty, ale v závěrečných bojích potvrdili svoji kvalitu. Odbočka měla i svoje vlastní dresy, díky Martinu Falcníkovi a jeho mamince Milušce!

Konec fotbalové sezóny Příbramští absolvovali (úmyslně se vyhýbám výrazu oslavili) tradičně v hospůdce Na Marii s přáteli hornického spolku Prokop. Opékaly se jen vuřty, na prasátko dojde až zase při větším úspěchu Slavie a všichni věří, že to nebude zase tak dlouho trvat! Byl připraven i výlet na kolech na zříceninu Valdek, kterému sice nepřálo počasí, ale ti stateční vše zvládli a následně oslavili v restauraci U Šaška! A rozhodně nesmíme zapomenout na již tradiční zájezd do sklípku v Hruškách u Břeclavi, kde se všichni těší nejen na vynikající víno, ale i na nekonečné historky Jana Nešpora, které si vůbec nezadají s vyprávěním legendárního Vladimíra Menšíka!

Nejsilnější zastoupení ze všech odboček měla na Společenském večeru 18.února nakonec ta z Příbrami – ani dva spojené stoly nakonec nestačily. Všichni se bavili a i touto cestou tlumočme dík hlavním organizátorům za nápad, jeho realizaci a díky tomu i za nádherné zážitky!

Až dojemné je přátelství Příbramských s odbočkou Žilov. Příbramští se při výročce prezentovali tradiční hornickou švancarou (s ex-hráčem Slavie a nynější hvězdou Slovácka prý nemá nic společného..), Žilovští jim na VH návštěvu i dárek oplatili. A přivezli nejen tradiční panel, ale i geologický poklad, prehistorickou horninu i s kladívkem, která dokazuje pradávné hornické tradice Žilova!

Zapomenout nesmíme ani na pozdrav dlouholetému předsedovi odbočky Ing.Moudrému k jeho osmdesátinám, jemuž zdravíčko tentokrát nedovolilo účast na VH.

Vyvrcholením VH je vždy i tradiční beseda. – tentokrát Mgr. Zlámal přivezl i jednu z nadějí budoucí Slavie Jana Zákostelského a manažera pro mládež Petra Hurycha. A to, že se sympatická beseda nakonec „zvrhla“ v autogramiádu, netřeba připomínat!

Příbramská odbočka má právem místo na vrcholu slávistického nebe. Právem, vždyť už i fakt, že vedle Žilovských přijeli i početní přátelé z Dobříše a že výbor OP byl tradičně zastoupen 3 členy – př.Dobiášem, Kraftem a Moulisem, o něčem svědčí! Příbramští, díky a vydržte !

Dobi