Příbramská odbočka před Vánoci

Zájezd nejen na fotbal do Berlína

Dne 26.11.2011 v ranních hodinách vyrazili příbramáci do Berlína, aby zde oslavili první adventní víkend, ale hlavně, aby si užili v klidu utkání na olympijském stadionu. Předem zamluvené vstupenky na zápas domácí Herty proti hostujícímu Leverkusenu jim zajistili klid před utkáním.

Jelikož byl i hostel předem zamluven a zaplacen, tak si účastníci zájezd v klidu užívali. Zásluhou člena příbramské odbočky Zdenka Stočese, který zná Berlín jako své boty, mohli shlédnout turistické, historické, politické a nynější památky. Po prohlídce města, které již 3 hodiny před utkáním se začalo zabarvovat do modrobílých barev fanoušků, jsme vyrazili na stadion. Nutno dodat, že jejich Fan-shop praskal ve švech a kotel domácích byl již zaplněn 2 hodiny před utkáním. Samotný zápas skončil 3:3 a žádný divák z necelých 50 000 fanoušků si nedovolil zapálit světlici, natož jí tam hodit. Po utkání jsme se rozdělili na účastníky zdejších restaurací a barů a další část navštívila centrum zábavného parku a noční adventní trhy. Druhý den opět za krásného počasí jsme si prohlédli ještě trhy a po obědě vyrazili k domovu. Všichni jsme se shodli, že by bylo krásné se sem vrátit co nejdříve se Slávií na pohárové utkání.

Mikulášská zábava

Další akcí před Vánoci byla 10.12.2011 tradiční mikulášská zábava. Byli jsme mile překvapeni, jak ve velkém počtu jsme se sešli v naší vyhlášené restauraci U Švejka. I když nás tradiční muzikant byl tentokrát mírně nachlazen, nic nebránilo tanečním párům využít parketu. Předem objednaný Mikuláš, anděl a čert přečetli hříchy členů naší odbočky a zaslouženě jim metlům namasírovali zadečky.  Během zábavy s tradiční bohatou tombolou došlo i na oslavu dlouholetých členů odbočky a výboru manželů Kyselých, kteří letos oba oslavili 65 narozeniny.  Během zábavy došlo i na dražbu slávistických suvenýrů a výtěžek dražby bude předán na výroční schůzi příteli Moulisovi na dětskou onkologii v Motole.

Štěpánský průvod podzemní Mariánskou štolou štolou

Poslední letošní vánoční akce se uskuteční 26.12.2011 formou podzemního průvodu Mariánskou štolou, kde na účastníky čeká živý betlém a z budovy hornického muzea se snese anděl. Na závěr se sejdeme v hornické hospůdce Na Marii, kde se členové naší odbočky letos pravidelně setkávali.

Za výbor příbramské odbočky

. Jiří Kropáček

předseda odbočky.