PRVNÍ DVA MISTROVSKÉ TITULY SLAVIE V ROCE 2018!

I když první jarní kolo fotbalové HET ligy a porážka Slavie v Jihlavě změnila – matematicky vzato – minimální pravděpodobnost obhájení titulu v pravděpodobnost hraničící s jistotou, že se budou radovat v Plzni, je stále o co hrát! „Evropská“ umístění v lize či závěrečná kola MOL cupu!

Některé kolektivní sporty se však přes zimu přehouply do závěrečných fází a můžeme tak odhadovat jejich další vývoj – házenkářky se drží v česko-slovenské Interlize ve vedoucí čtveřici, které zatím kralují věčné soupeřky z pod hradu Hněvín neboli Mostu, další dvě místa pak obsazují Slovenky ze Šaĺy a Michalovců, ale bodové rozdíly jsou minimální, a to i s družstvy v tabulce pod nimi! Soutěž však ukončí až play-off, které už se hraje odděleně v českých zemích a na Slovensku! Basketbalistky jsou zatím na pěkném 5.místě! Naši hokejisté se v druhé nejvyšší soutěži těsně před závěrem vyšvihli do vedoucí čtyřky, hned za favority soutěže – Karlovy Vary, Č.Budějovice a Kladno. Budiž účast v play-off je jistá, o ligu pak v baráži budou bojovat jen dva nejlepší celky a tam je konkurence více než zdatná…

Je však jeden sport, který je pro naši Slavii výjimečný. Je to pozemní hokej, kdy se v jedné sezoně dají získat v soutěžích dospělých až 4 tituly – dva v kategorii mužské a dva v kategorii žen. Dlouhodobá soutěž „landky“ se přes zimu přerušuje a střídá ji stejně hodnotné i hodnocené mistrovství v halovém hokeji!

Letos panuje opět plná spokojenost. Ženy vyhrály svoji soutěž suverénně bez ztráty jediného bodu (druhý Rakovník jich získal pouze přesně polovinu!!), ale u mužů bylo vše až do závěru otevřené. Před posledním dvoukolem vedl Rakovník o dva body a bylo jasné, že slávisté nesmějí ztratit v zápasech s Bohemians a právě s Rakovníkem ani bod! Povedlo se, navíc předtím Rakovník remizoval s Liticemi a konečná tabulka tak vypadá ještě příjemněji – vítězem je opět Slavia, o bod před Rakovníkem!

Nezbývá než jménem celé široké slávistické obce pozemkářům od srdce poblahopřát a poděkovat za stále vzornou reprezentaci naší Slavie!

Dobi

redakčně neupraveno

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..