První zlatá medaile Česka z OH´2012 v Londýně!!! Vybojovala ji pro české barvy MIROSLAVA KNAPKOVÁ!!! ČLENKA SK SLAVIA PRAHA!!!!

To, v co jsme všichni aspoň tajně doufali, se povedlo! Slávistka Mirka Knapková, dlouholetá členka VK Slavia Praha získala po loňském titulu mistryně světa na slovinském jezeře Bled a po titulu mistryně Evropy v bulharském Plovdivu i olympijské zlato ve skifu!

S velkou medailovou nadějí odjížděla již na OH v Pekingu před 4 roky. Tam ale na ni čekala zákeřná viróza, a tak „jen“ páté místo se rovnalo tehdy malému vítězství. A překonat sebe sama musela i letos v Londýně! Asi jen ona sama věděla o potížích s žebry, které ji trápily. Zatnula zuby a – zvítězila!!! Zaslouženě, suverénně!

Dodejme, že Mirka Knapková je brněnskou rodačkou (* 19.září 1980). A až do 19 let se věnovala atletice – běhu na střední tratě. Pak se doslova „potatila“. Její tatínek Miroslav Knapek se v roce 1980 zúčastnil OH v Moskvě na dvojce bez kormidelníka a skončil na velmi pěkném pátém místě! Veslařkou byla i maminka! Tatínkův úspěch Mirka vyrovnala v Pekingu a překonala svým zlatem 4.srpna v Londýně!

Mirka je již po dlouhá léta členkou VK Slavia Praha, několikrát byla i vyhlášena nejlepší sportovkyní naší Slavie!

Dodejme, že Mirka je první individuální sportovkyní, která jako členka SK Slavia získala kov nejcennější, zlatou olympijskou medaili! Předstihla tak hokejistu Vladimíra Růžičku, který byl členem kolektivu zlatých hokejistů z Nagana!

Dodejme, že zlaté olympijské medaile vlastní i další dvě sportovkyně, které Slavií prošly – diskařka Olga Fikotová a oštěpařka Barbora Špotáková, ale v době triumfu již byly registrovány jinde.

O to více patří naší Mirce co nejupřímnější blahopřání Odboru přátel Slavie, ano Slavie, nejen tedy jen fotbalu či hokeje, ale přátel všech slávistických sportovců! A tak:

Naše milá, zlatá Mirko! Děkujeme za vše i touto cestou jménem všech našich členů!

Dr.Michal Dobiáš, 1.místopředseda OP

[nggallery id=156]