Rekreační tým Slavie míří za titulem!

Po rozpačitém úvodu sezony navázali v dalších třech zápasech slávisté na podzimní vítěznou vlnu, získali plný počet bodů a kralují tabulce přeboru rekreační kopané s náskokem osmi bodů na druhý Intez, který má však jeden zápas k dobru. Ve zbývajících dvou zápasech tak stačí slávistům získat jediný bod a stanou se mistry, neboť mají s druhým Intezem lepší vzájemné zápasy i celkové skóre.

Slavia – LD Vršovice 5:0
Výsledek vypadá jednoznačně, ale zápas takový rozhodně nebyl. První půle byla minimálně vyrovnaná, a i když slávisté odcházeli do šaten s náskokem jednoho gólu, rozhodně neměli první půli pod kontrolou. V úvodu zápasu byli slávisté značně nervózní, kazili přihrávky a vršovičtí je přehrávali. Pouze díky precizní obraně nekončily jejich akce góly. Slávisté se uklidnili až trefou Michala Komana, který poslal Slavii ve 28.minutě do vedení. Od této chvíle Slavia vyrovnala hru a po zbytek poločasu to byl zápas s minimem šancí, hrálo se od vápna k vápnu.
Do druhé půle vlétli slávisté na soupeře jako uragán. Jako by je někdo polil živou vodou. Během cca čtvrt hodiny se postupně trefili Petr Kučera, Michal Bíža a dvěma zásahy završil hatrick Michal Koman – 63. minuta 5:0 a bylo hotovo. Zápase se pak dohrával již s povinnosti, byť mohli slávisté ještě přidat další branky, ale mohli také i dvakrát inkasovat. Naštěstí se tak nestalo a slávisté uhájili čisté konto.

Neutrino – Slavia 0:6
V dalším zápase zavítali slávisté na Šeberov k zápasu se třetím týmem tabulky s Neutrinem. Do zápasu vstoupili slávisté velmi sebevědomě i díky předchozí domácí výhře. Po celý zápas slávisté předváděli svoji kombinační hru, soupeře pouštěli do minima šancí a sami většinu svých akcí zakončovali úspěšně brankami v síti soupeře. Výsledek mohl být možná opět vyšší, neboť Petr Kučera, jako již tradičně, spálil minimálně další 3 tutové šance. Naštěstí byl na hřišti Michal Koman, který pokračoval ve skvělém výkonu z minulého zápasu a přidal v zápase další dva góly a k tomu ještě 2 finální přihrávky. Zbylé branky zaznamenali spíše sváteční střelci Oldřich Bajzík, Tomáš Karas, Radim Filgas a Michal Brodecký.

Slavia – Telus 3:1
Utkání bylo od začátku velmi nervózní. Na hráčích Telusu bylo znát, že jsou proti první Slavii hodně motivovaní. Nebylo tedy nouze o strkanice, tvrdé zákroky i verbální potyčky. První branku vstřelil Michal Bíža již v 10. minutě. I nadále však byl zápas nervózní a slávisté se museli mít před soupeřem na pozoru. Ve 30. minutě po střetu ve vápně mohli zápas uklidnit, když zahrávali pokutový kop. Bohužel tentokráte Michal Koman selhal, když svou střelu neumístil přesně a gólman míč lapil. A tak přišlo to, co se obvykle stává – nedáš, dostaneš – ve 35. minutě po rychlém protiútoku středem obrany stopeři zaspali a Telus vyrovnal. Slávisté pak ještě více znervózněli, hodně kazili a jen díky nepřesnostem soupeře tento nepřidal další branky.
O přestávce tak trenér a kapitán týmu Robert Jirák musel velmi důrazně promluvit k týmu. Slávisté po přestávce zpřesnili rozehrávku, soupeře napadali ihned po své ztrátě míče a rodící se protiútoky tak zachytávali již v jejich zárodku. Za svoji aktivitu sklidili brzo ovoce, kdy v 55. minutě se trefil z přímého volného kopu Michal Koman a napravil tak svoje penaltové zaváhání. I nadále slávisté soupeře tlačili a ten hrozil z brejků. Naštěstí žádný se jim nepodařilo zúročit, i když nejeden z nich velmi „smrděl“ gólem. Naštěstí se v 76. minutě trefil Petr Kučera, čímž soupeřovi snahy útok výrazně opadly a slávisté tak dovedli zápas do vítězného konce.