ROZHOVOR S JAROSLAVEM STARÝM: První utkání s A-týmem

stary.png

Přinášíme Vám exklusivní rozhovor s Jaroslavem Starým.

Co říkáš na svůj premiérový zápas?

Jsem velmi šťastný. Když jsem se od trenéra dověděl, že bych měl nastoupit v základní sestavě, tak jsem měl ohromnou radost. Jsem rád, že jsme to dovedli do vítězného konce.

Ale začátek utkání moc dobře nevyšel.

To máte pravdu. Do utkání jsme šli s tím, že rychle dáme první gól, abychom se uklidnili a soupeře nepustili do větší akce. Nakonec to bylo obráceně. Ve druhé půli, kdy už jsme prohrávali, jsme dostali další gól, ale naštěstí jsme to zvládli a stav otočili.

Dá se říci, že ten gól zavinila stoperská dvojice?

Nevím, při první brance se uvolnil soupeř po straně a centroval na zadní tyč… a při druhém gólu to byla výborně kopnutá standardka.

A jak se Ti hrálo s Benjaminem Vomáčkou?

Určitě mi hodně pomohl. Pozice stopera mi není úplně vlastní, spíš hraji krajního obránce.   Na tréninku, den před utkáním, si mě vzal stranou a povídal si se mnou o hře. Před zápasem na mě mluvil, uklidňoval mě a během hry mi taky hodně pomáhal.

Ve druhém poločase jsem si všiml, jak jsi skvěle naběhl, ale balón tečoval břevno.

Možná to tak z tribuny vypadalo, už se mě na to ptali před Vámi, ale byl to Riste.

Vypadalo to tak.

Příprava s týmem byla pro Tebe takovým začátkem a teď to vyvrcholilo tím, že jsi začal hrát…

Uvidíme, jak to půjde dál. Myslím si, že se společně se Štěpánem Korešem a Martinem Berkovcem vracíme zpátky do B-týmu, kde se samozřejmě budu snažit podávat co nejlepší výkony, abych se opět vrátil a zůstal tady co nejdéle.

Můžeme tedy říci, že jsi spokojený.

Vyhráli jsme, takže spokojenost je obrovská.

To by byl celkem průšvih, kdybys měl první start spojený s první porážkou. Ze začátku to tak vypadalo.

V jeden moment, během utkání, mě to i napadlo, ale hned jsme se začali navzájem povzbuzovat a věřil jsem tomu, že to zvládneme. Přece jenom větší kvalita byla na naší straně a nakonec se to prokázalo.

Tedy moc nervózní  jsi nebyl.

Popravdě těsně před utkáním jsem nervózní byl a s blížícím se začátkem hry ta nervozita ještě gradovala. Ale hned po prvním, druhém kontaktu s míčem ze mě nervozita spadla a hrál jsem celkem v pohodě.