Fotbalová Slavia má svou první kešku

Pokud nepatříte ke skupině „kačerů“, možná nevíte, o čem je řeč. Keška, keš nebo chcete-li geocache či cache, je skrytá schránka, o níž mohou být známy její zeměpisné souřadnice, ale také nemusí a k těmto souřadnicím se musí daný kačer, neboli člověk zabývající se geocachingem, dopátrat zodpovězením otázek, splněním úkolu či logickou úvahou.

Tento druhý typ kešek se nazývá mysterka (mystery cache. tedy tajemná schránka). A právě takováto keška, naše slávistická, se jménem Slavia byla publikována na oficiálním celosvětovém webu www.geocaching.com.

Celá akce „keška“ má spojitost s Univerzitou Slavia a dává si za cíl, stejně jako ona, šířit informace o Slavii a jejím fotbalu. Využíváme toho, že tzv. geocaching je dobrodružství, hra pro všechny majitele GPS, která spojuje prostřednictvím internetu desetitisíce (možná statisíce) lidí po celém světě. Ten, kdo chce naši kešku najít, musí zodpovědět otázky z historie i nedávné současnosti našeho klubu a dopátrat se zeměpisných souřadnic, kde se schránka (keška) nalézá. Možná, že někoho historie Slavie upoutá a kromě cesty ke keši si najde i cestu k samotné Slavii a stane se slávistou.

Listing (doprovodný komentář) a otázky naleznete zde: http://coord.info/GC41R7N. Tak a teď už neváhejte, vezměte tužku, a jak se píše v listingu: „Vydejte se s námi po stopách historie i současnosti klubu SK Slavia Praha, od Císařské louky, přes Letnou až do současného „ráje Slavie“ Edenu a prožijte dobrodružství dosud nepoznané…