SLÁVISTÉ Z MILEVSKA A BOŽETIC ZASEDLI DO UNIVERZITNÍCH LAVIC SPOLEČNĚ

ČTYŘI VÝZNAMNÉ AKCE NA ODBOČKÁCH OP VE 4 DNECH ÚNORA!

Snad i nejstarší pamětníci historie OP Slavie by si nevzpomněli na takovou kumulací akcí na odbočkách, k jaké došlo mezi 7. a 10.únorem tohoto roku! Ve středu 7.února začala tato „šnůra“ v Klatovech výroční valnou hromadou odbočky spojenou s Univerzitou Slavia, v pátek 9.února se k výročnímu rokování sešli přátelé v Brandýse nad Orlicí a zároveň na druhém konci Čech pak na ZS v Milevsku přátelé z Milevska a ze sousední odbočky Božetice při univerzitní přednášce a hektický týden pak v sobotu 10.února završila výročka v Mníšku pod Brdy spojená s besedou se současným šéftrenérem slávistické mládeže Mírou Beránkem!

I když je únor ideální čas pro výročky,  tuto frekvenci by asi nikdo nečekal. Ale koncem týdne začínala zimní olympiáda, týden nato jarní část ligy, takže je vše pochopitelné! A všechny čtyři večery se vydařily, posuďte sami, dnes se vydáme do Milevska:

Souběžně v době, kdy začínala VVH v Brandýse nad Orlicí úderem tradičního kladívka, sešli se v prostorách ZS v Milevsku (které se tak na jeden večer staly univerzitní půdou) i natěšení příznivci Slavie na přednášku Univerzity Slavia, která sestávala ze dvou témat – již přede 2 dny i v Klatovech diskutovaného témau Slávistická hrdost a pak Jihočeské stopy ve Slavii.

Obě odbočky prošly zajímavým vývojem. Milevsko patřilo zpočátku k významným baštám OP Slavie na jihu Čech, pak se však na delší čas odmlčelo. Naopak Božetice, obec pouze kolem 5 km východně od Milevska to po slávisticku rozjela s příchodem Karla Vavřiny do této obce na okrese Písek. V nedávné době však Milevští vstali jak bájný pták Fénix z popela a dávali pak hned o sobě vědět – třeba při loňském Setkání slávistů ve Strakonicích se probojovali až do finále, kde podlehli až obhájcům titulu – Zahrádkářům! Nápad na společnou univerzitní akci se sousedními Božeticemi jen potvrdil fakt, že současné jižní a jihozápadní Čechy jsou významně slávistické, jak už jsme zmínili v úvodu!

Průběh celého večera zaznamenaly ve svém článku Milevské noviny, přebiráme jej:

Slávističtí fandové si dali dostaveníčko v Milevsku, dorazil mezi ně i generální ředitel Martin Krob

MILEVSKO – V den zahájení Zimních olympijských her v Pchjongčchangu, tedy v pátek 9. února, božetická a milevská odbočka Odboru přátel SK Slavia Praha společně uspořádaly v restauraci na zimním stadionu v Milevsku další ze seminářů Univerzity Slavia. Na akci dorazilo i plno čestných hostů. Těmi nejznámějšími byli generální ředitel SK Slavia Praha – fotbal Martin Krob a klubová legenda Pavel Řehák. Příznivci úřadujícího mistra, který přezimuje na druhé příčce a podle slov generálního ředitele chce na jaře stříbrnou pozici udržet a navrch vyhrát český pohár, nejprve v uvolněné atmosféře shlédli a vyslechli prezentace o slávistické hrdosti a o jihočeské stopě u sešívaných, následně diskutovali na aktuální témata se zástupci klubu. Velkou pochvalu za vyvedenou akci si zaslouží Jiří Červenský a Karel Vavřina, předsedové pořádajících odboček

Dobi

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..