SPOLU NA JEDNÉ LODI

V letošním roce oslavil Odbor přátel krásných 55 let od svého vzniku. Oslavy začaly začátkem září setkáním členů OP ve Slavia Museu v Edenu. Součástí akce připravené díky pochopení vedení fotbalové akciovky byla Univerzita Slavia s průletem bohatou historií OP a následně beseda s novým hráčem fotbalové Slavie Joao Felipem. Na konci měsíce září se uskutečnil slavnostní nástup odboček Odboru přátel Slavie na plochu stadionu v Edenu před ligovým utkáním s Mladou Boleslaví, které bylo našemu Odboru přátel věnováno. Během předzápasového programu byl také představen dynamický videoklip Odboru přátel a zbrusu nová kolekce výročních upomínkových předmětů. Díky odbočkám v České Lípě a Doksech mohli slávisté vyjet lodí po Máchově jezeře.

A tím se tematicky dostáváme k pomyslné tečce, poslednímu dílu seriálu „Oslavy OP 55“, tedy k další plavbě lodí. Ta byla večer 13. listopadu 2019 uspořádána výborem OP pro členy vedení a vybrané zaměstnance fotbalové Slavie. Díky vstřícnosti společnosti Pražské Benátky jsme mohli společně vyplout salónní rychlolodí Nepomuk z přístaviště nedaleko Karlova mostu. Úvodní slovo si vzal přirozeně hostitel, tedy předseda Odboru přátel Slavie MUDr. Michael Janáček, který krátce pohovořil o spolkových aktivitách a cílech. Následně předal mikrofon Zdeňku Bergmanovi, převozníku pražskému a řediteli společnosti, který cestující seznámil s historií nejstarší (86) osobní lodi v Praze, tedy lodi, na níž jsme se právě nacházeli. 

Každý z cestujících obdržel šálu, která byla vyrobena pouze k této příležitosti a malý odznáček, dámy navíc i růži. Bohatý raut včetně nápojů byl samozřejmostí. Příjemnou atmosféru na palubě podkresloval zvuk pianina, někteří si k hudbě i zanotovali. Největší úspěch asi měla píseň z filmu „Princezna ze mlejna”. Plavbu zakončilo malé pyrotechnické extempore. 

Na osmdesát cestujících bylo náramně spokojeno. Doufáme, že toto gesto Odboru přátel vůči vedení a zaměstnancům fotbalové Slavie dostatečně vyjádřilo naše díky a uznání, protože nejen hráči A-týmu stojí za úspěchy, které aktuálně prožíváme. Celé složité soukolí fotbalové Slavie musí pracovat bez zádrhelů a my jsme si toho dobře vědomi. 

Takže ještě jednou, děkujeme vám! 

                                                                                                                                      David Ocetník

Video „Spolu na jedné lodi“ od Ondřeje Fátora

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..