SPOLU NA JEDNÉ LODI

V letošním roce oslavil Odbor přátel krásných 55 let od svého vzniku. Oslavy začaly začátkem září setkáním členů OP ve Slavia Museu v Edenu. Součástí akce připravené díky pochopení vedení fotbalové akciovky byla Univerzita Slavia s průletem bohatou historií OP a následně beseda s novým hráčem fotbalové Slavie Joao Felipem. Na konci měsíce září se uskutečnil slavnostní nástup odboček Odboru přátel Slavie na plochu stadionu v Edenu před ligovým utkáním s Mladou Boleslaví, které bylo našemu Odboru přátel věnováno. Během předzápasového programu byl také představen dynamický videoklip Odboru přátel a zbrusu nová kolekce výročních upomínkových předmětů. Díky odbočkám v České Lípě a Doksech mohli slávisté vyjet lodí po Máchově jezeře.

A tím se tematicky dostáváme k pomyslné tečce, poslednímu dílu seriálu „Oslavy OP 55“, tedy k další plavbě lodí. Ta byla večer 13. listopadu 2019 uspořádána výborem OP pro členy vedení a vybrané zaměstnance fotbalové Slavie. Díky vstřícnosti společnosti Pražské Benátky jsme mohli společně vyplout salónní rychlolodí Nepomuk z přístaviště nedaleko Karlova mostu. Úvodní slovo si vzal přirozeně hostitel, tedy předseda Odboru přátel Slavie MUDr. Michael Janáček, který krátce pohovořil o spolkových aktivitách a cílech. Následně předal mikrofon Zdeňku Bergmanovi, převozníku pražskému a řediteli společnosti, který cestující seznámil s historií nejstarší (86) osobní lodi v Praze, tedy lodi, na níž jsme se právě nacházeli. 

Každý z cestujících obdržel šálu, která byla vyrobena pouze k této příležitosti a malý odznáček, dámy navíc i růži. Bohatý raut včetně nápojů byl samozřejmostí. Příjemnou atmosféru na palubě podkresloval zvuk pianina, někteří si k hudbě i zanotovali. Největší úspěch asi měla píseň z filmu „Princezna ze mlejna”. Plavbu zakončilo malé pyrotechnické extempore. 

Na osmdesát cestujících bylo náramně spokojeno. Doufáme, že toto gesto Odboru přátel vůči vedení a zaměstnancům fotbalové Slavie dostatečně vyjádřilo naše díky a uznání, protože nejen hráči A-týmu stojí za úspěchy, které aktuálně prožíváme. Celé složité soukolí fotbalové Slavie musí pracovat bez zádrhelů a my jsme si toho dobře vědomi. 

Takže ještě jednou, děkujeme vám! 

                                                                                                                                      David Ocetník

Video „Spolu na jedné lodi“ od Ondřeje Fátora

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..