Turnaj žáků v sálové kopané

Dne 19.12. se v Chomutově uskutečnil turnaj v sálové kopané žáků narozených v roce 1998. Z pohledu fanoušků Slavie byla akce zajímavá účastí našeho bývalého hráče Pavla Novotného.

Ten také předal ceny nejlepším družstvům, nejlepším hráčům z každého týmu, nejlepšímu brankaři, obránci a útočníkovi a čtyřem dívkám (které hrály s chlapci). V množství cen převažovaly ceny se slavistickou tematikou („Krajčíkova“ deka, fotbalové míče – jeden podepsaný našimi hráči, bloky, kalendáře, fotografie hráčů atd.) Za tyto ceny patří zvláštní dík  SK Slavia Praha-fotbal, a.s., dále pak Janu Čapkovi, který mimo jiné zajistil i účast Pavla Novotného.

Pro úplnost přikládám konečnou tabulku turnaje:
1. místo Baník Most              skóre     18:3         13  bodů
2. místo FK Kadaň                             16:4         12
3. místo FC Chomutov                        15:3          8
4. místo AFK Loko Chomutov               14:7          6
5. místo Dukla Praha                          18:8          4
6. místo Jiskra Kovářská                      0:56          0 bodů

Organizačně i herní kvalitou hráčů se turnaj povedl. Ve stejnou dobu bychom ho rádi zopakovali i příští rok. Stejně tak bychom rádi přivítali účast některého z našich slávistických mužstev. A rovněž budeme rádi,  pokud do Chomutova dorazí opět některý z našich bývalých nebo současných hráčů. Pro spoustu těch jedenáctiletých kluků se jedná o velký zážitek, pokud se setká s fotbalistou takového kalibru. Myslím si, že po tomto turnaji se řady slávistických fanoušků rozrostly.

Za chomutovskou odbočku přátel sepsal Miroslav Šofr

[nggallery id=31]