Tým FO Slavia-OP zahájil jarní část soutěže vítězstvím

FK Švanda – Slavia 3:7

Na úvod soutěže čekal Slavii velmi houževnatý a nepříjemný soupeř z Běchovic – tým FK Švanda.

A úvod zápasu tato očekávání jen potvrdil. Po úvodním oťukávání a několika střelách hostující Slavie udeřili z brejku po chybě mladého obránce Slavie Víta Lebedy domácí – 1:0. Zbytek poločasu se nesl v duchu dobývání domácí branky. Už to vypadalo na jejich hubené poločasové vítězství, kdy je dvakrát zachránila branková konstrukce, zejména po dělovce Michala Komana zpoza vápna.

V poslední minutě prvního poločasu však slávisté domácí val překonali. Po nadýchaném a hlavně přesném centru kapitána a hrajícího trenéra Roberta Jiráka hlavou zavěsil kanonýr Slavie Petr Kučera. Přesto o poločase bylo potřeba, aby hrající trenér Jirák mužstvo usměrnil a nabudil do dalšího boje.

Šokem pro domácí bylo prvních 5 minut druhého poločasu a drtivý nástup hostující Slavie. Postupně se trefili Olin Bajzík a dvakrát Petr Kučera, který tak velmi rychle zkompletoval hattrick. Soupeř tento trhák absolutně nebyl schopen zachytit i proto, že na jeho vstřelené branky vždy Slavia ihned zareagovala stejně. Hezký moment přinesl hlavně gól z přímého kopu Roberta Jiráka.

Slavia tak svůj první zápas jarní části sezony zvládla s přehledem a zvítězila 7:3. Zůstává tak v sezoně stále bez porážky.