V Edenu se třpytí nový fanshop!

Ve čtvrtek 26. července 2012 se podařilo namalovat hezkých pár tahů štětcem do těžce tvořeného díla s názvem „Slavia obrozená“. Na starém místě, leč zcela nově, byl totiž po měsících zmaru otevřen oficiální slávistický fanshop. Hned při premiéře jím prošlo pár stovek zvědavých návštěvníků.

První vzorky oblečení si mohli slávisté zakoupit již na turnaji v Nové Včelnici, nyní došlo k slavnostnímu představení celé kolekce. Již zkraje je třeba zdůraznit, že nástupci předchozího provozovatele fanshopu, který si ani nezaslouží být jmenován, to vzali za správný konec. Společnost ProSKS, která za novým fanshopem stojí, je tvořena ryzími slávisty a na výsledku je to rázem znát.

Už jen samotný prostor obchodu stojí za návštěvu! Hned ve dveřích vás omámí vůně dřevěných, travou „osetých“ palet, které tak nejen svým uspořádáním vyvolají z hlubin paměti vzpomínku na starou dřevěnou tribunu v Edenu. Na paletách a věšácích kolem stěn je pak vystaven celý aktuální sortiment slávistického zboží.

Kolekce oblečení pracuje se čtyřmi unikátními symboly Slavie. Vedle současného „kulatého“ znaku Slavie či slávistické hvězdy je to elegantní korunka z lipové ratolesti odkazující na jeden z historických slávistických znaků, který používá Odbor přátel, a také řada „1892“ připomínající 120. výročí založení našeho nejstaršího fotbalového klubu. Právě k této historické události chystá fanshop speciální edici triček.

Sortiment fanshopu bude konečně více zaměřen na životní styl fanouška  –  decentní loga na košilích i polo tričkách umožní fanouškům hrdě nosit klubové věci i při jiných příležitostech než je fotbal. Nabídka se bude postupně rozrůstat, k dostání budou populární deky, slávistické povlečení, pyžamo i spodní prádlo. Chystají se i limitované edice. V blízké budoucnosti by měly být v Edenu k dostání i reprezentační dresy, samozřejmostí v sortimentu jsou nové i starší slávistické dresy od firmy Umbro. Ve fanshopu a na e-shopu budou v prodeji i suvenýry Tribuny Sever, spolupráce se v těchto dnech dolaďuje. E-shop by měl být spuštěn se začátkem letošního srpna na adrese www.proslavisty.cz.

Osoby provozovatelů dávají záruku, že se fanshop stane nejen přirozeným místem setkávání slávistů, ale že ve spolupráci s vedením fotbalové Slavie jej oživí i řada akcí typu hráčských autogramiád či besed se slávistickými legendami. První vlaštovkou byla úspěšná „vernisážová“ autogramiáda Stanislava Vlčka a Martina Čaroděje Vaniaka.

Společnost ProSKS vedle prodeje slávistických suvenýrů v kamenném a elektronickém obchodě nabídne i nové služby. „Uvědomujeme si, že pro mimopražské fanoušky je často obtížné a časově i finančně náročné cestovat pro suvenýry do Prahy. Plánujeme tedy výjezdy na některé venkovní zápasy s možností předem si objednat zboží, které bude následně během zápasu fanouškovi předáno bez poplatků za dopravu. Vybrat si z nabídky suvenýrů budou mít samozřejmě možnost i lidé na místě bez předchozí objednávky. Stejně tak chceme umožnit nákup suvenýrů slávistům na besedách Odboru přátel,“ uvedla manažerka obchodu Jana Kaufnerová.

Zájemci mohou nakupovat v obchodě na stadionu v Edenu každý den kromě úterý od 10 do 17 hodin, ve čtvrtek až do 19 hodin. Členy Odboru přátel jistě potěší sleva 10 % na všechno zboží po prokázání se členskou průkazkou na začátku nákupu.  Proč tedy slevu nevyužít třeba k nákupu zbrusu nových dresů, které se firmě Umbro opravdu povedly!

Vlastimil Váňa s využitím podkladů Jany Kaufnerové