V Kolíně besedoval trenér Jaroslav Šilhavý

Čtvrtek 24. listopadu 2016 se zapsal do naší paměti i kroniky naší odbočky tučným písmem.

silhavy_kolin2

Zaplněná restaurace Obecního domu v Kolíně přivítala návštěvu z Prahy – trenéra Jaroslava Šilhavého a tiskového mluvčího Michala Býčka.

Když byl Jaroslav Šilhavý 5. září 2016 oficiálně jmenován trenérem fotbalové Slavie, asi si ani ve snu nepředstavoval, jak se promění výkony a výsledky tehdy tápajícího mužstva. V čase naší besedy měl tým sešívaných za sebou pod jeho vedením 7 vítězných ligových utkání a tři remízová. K tomu dvě výhry v domácím poháru a postup do jarních bojů. Náš tým začal předvádět ofenzivní kopanou a z našich hráčů konečně cítíme fotbalovost i bojovnost.

O tom všem jsme se bavili s naším trenérem. Kdo je v kabině lídr, kdo se k základu a oporám  během podzimu svými výkony přidává, kdo zaostává. Jaké je to vyhrát na Spartě jako trenér. A jaké je to každé ráno přijít na stadion v Edenu a říct si – tady pracuji! Jestli jen pozitivní  nálada stačí ke změně v týmu, nebo je potřeba někdy trochu zahartusit. Zda měl obavy z toho přijít do Slavie a jaký je rozdíl současné doby proti době korbelovské, kterou jako hráč pamatuje.

Probíralo se současné, trochu vzpomínalo na dávné a minulé…. Jarda Šilhavý byl a je slávistou. Byl úspěšný v Liberci, poznal tlak na úspěch při projektu jabloneckého „galacticos“. Umí hodnotit věci střízlivě, s nadhledem, kriticky i hledat světlý moment. V čem mohl být konkrétní, to sdělil, kde bylo třeba uchovat tajemství, s úsměvem a s naším pochopením zamlžil. Na jeho straně jsme všichni byli jistě již před jeho příjezdem, současné výsledky Slavie mluví za vše. A pokud někdo nebyl, pak jej při této besedě jistě zlomil.

Byla to skvělá beseda a neuvěřitelný diskuzní výkon našeho trenéra. Při první otázce vstal ze židle, aby měl přehled nad celým sálem s námi snad 53 zvědavci, sám si moderoval besedu a vyvolával dotazované. Po dva poločasy i s přestávkou (čiliže 145minut) se neposadil se slovy – jsem trenér, na hřišti jsem také pořád na nohou…

Perfektní a uvolněnou atmosféru besedy potvrzoval i Michal Býček, tiskový mluvčí Slavie. Odpovídal na některé reálie kolem stadionu, CEFC, tréninkových hřišť.

Na závěr byli podárováni hosté kutnohorským Rulandským šedým vínem a naší odbočkovou vlaječkou, my obdrželi podporu mnoha slávistických suvenýrů pro naše akce, plakáty současného týmu Slavie, buletiny Spolu jsme silnější a trenér nám podepsal kartičky.

Byli jsme tam mladí i životem protřelejší. Sobě známí a noví. Domácí i hosté – sedm statečných Slavia Fans Krkonoše z Trutnova, trio z Rožďalovic, Honza Čapek ze sekretariátu Odboru přátel.

Zlatou tečku za besedou pak udělalo sobotní utkání Slavia – Ml. Boleslav. Jednak nasazením útočné dvojice Škoda – Mešanovič (pro věky budoucí – ten druhý jmenovaný byl v tomto podzimu spíše střídajícím vítězným žolíkem), jednak vítězstvím 2:1 po brankách Michala Ngadeu a Jardy Zmrhala, nakonec pak uchvácením druhé ligové příčky po polovině soutěže.

Slavia jede, Slavia vzkvétá. Snad i pro nás v Kolíně to teď platí a bude platit.

Trenére díky a hodně zdaru!

Celé Slavii zdar!

– zapsal Michael Janáček, foto Miroslav Zoubek –
web kolínských: http://opskolin.webnode.cz/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..