V KUTNÉ HOŘE SE 31.3.2012 DÍKY KOLÍNSKÝM OPĚT BOWLELO!

Shrneme-li veřejné aktivity jednotlivých odboček, patří ta kolínská určitě na top! Samozřejmě je zde právem na prvním místě „putovní“ setkání odboček a dalších slávistů. I proto bylo před 11 léty založeno a štafeta celé tradice putuje vlastně mezi jednotlivými místy. Jsou však zde další odbočky, které se nesoustřeďují jen na akce uvnitř hradeb svého města či obce a rádi vítají i přátele z dalších odboček!

Tradici si třeba vybojoval žilovský Memoriál Petra Dünghübela (ten letos mimořádně splyne se setkáním v Plasích), originální Veleňská pentle, pětiboj Brandýs-Třebová nebo společné akce na Severu Cvikov-Česká Lípa. Ale v „boji“ o druhé místo došlo k trháku Kolínských – plavba lodí Koleinea, cyklo-Rovina u Kolína, ale především obě bowlingové akce. Dejme proto slovo jednomu z hlavních organizítorů těchto akcí – MUDr. Michaelovi Janáčkovi, jinak i členovi kontrolní komise celostátního vedení OP (podrobnosti včetně obrázků najdete na pěkném webu kolínského OP, www.opskolin.webnode.cz. Mimo jiné napsal:

            Že se sobota 31. března dá strávit v bowlingové herně bojem o nádherný dort ve tvaru slávistického dresu a o putovní trofej odbočkového turnaje, že se ten den dá z Kutné Hory odvézt neuvěřitelný slávistický artikl typu podepsaný slávistický dres od hráčů A týmu, podepsané mistrovské triko od Martina Vaniaka a podepsaná kniha Červenobílá bojová síla. Že tato sobota může být dobrý slávistický den ve společnosti dalších oddaných barvám červenobílým – o tom bylo ve finální den konání turnaje přesvědčeno 36 jedinců.

Tito jedinci však reprezentovali své odbočky, své týmy. A na sedmi drahách Pizzeria bowling se tak mohlo bojovat o pocty nejvyšší mezi odbočkami z Brandýsa nad Orlicí, České Lípy, České Třebové, Rokycan, Kolína, Veleně a jednoho neodbočkového týmu slávistických nadšenců kousíček od Kolína (Ko-Pu team).

Tříčlenné týmy se v devíti hrách (každý hráč tři hry) snažily nahrát co nejvíce bodů. A je logickou věcí, že někdo zvítězil a někdo, ač snahu a opravdové sportovní odhodlání upřít nikomu nelze, prostě musel skončit pod trůnem, či v hlubokém poli poražených.

Přičemž historie turnaje dopředu určitá družstva favorizovala a jiní se dopředu soustředili spíše na své výkony a výkony blízkého okolí, třeba ve snaze nebýt úplně poslední.

Ale víme, že bowlingová koule je jaksi kulatá. Stejně jako fotbalový míč. A tudíž nevyzpytatelná, až škodolibě proradná. Že někoho poslechne víc a jiného míň. A není to dle lidských, či slávistických zásluh. A jen někdy dle umění bowlingu. Na druhou stranu přiznejme, že to poslední rozhoduje nejvíc.

Že krutě, těsně až provokativně? Nu, posuďte sami…. Zvítězili slávisté z odbočky Rokycany, s 1519 body. Pod vedením nejlepšího hráče turnaje Petra Havrilce, k němu ještě Petrové Tržil a Kaloč. Brali snad všechno – putovní trofej, pamětní plaketu, obdivovaný slávistický dort (výroba tradičně a nezištně Josef Klouda, Kolín) a též sponzorský pozdrav pro vítěze od SK Slavia Praha – fotbal a.s. – dres, triko a kniha, jak zapsáno v odstavci prvním!

Říkám posuďte – a hned tedy nabízím místo druhé – odbočka Brandýs n/O – a hleďte, že bodů 1516! Ani finišující Petr Tomášek náhozem 241 bodů (historický rekord turnaje), ani J. Vondrka a F. Ludvík nad tou hříčkou osudu snad nebudou lamentovat. Na druhou stranu – jaký je rozdíl mezi výše zmíněným – a sadou čaj Pickwick, Mokate 2v1, Tofiffee?  Uznáte jistě sami, že 3 body to nejsou…… Ale kluci to brali v tu chvíli smířlivě. Je to tak? Pak to tak asi má být…

Třetí místo zaujal loňský král z České Třebové. Až nedůvěřivě se k vyhlašování stavěli M. Formánek, J. Dočkal (mj nához 203) a J. Tomek. V nadsázce, protože oni jsou takoví šprýmaři i ve chvílích vážnějších než této. A 1339 bodů jim zhodnotil počítač, tak jim to prostě padalo. Něco sladkého na cestu dostali. A jistě budou spřádat plány, že loňský triumf musí být vbrzku zopakován….

Pod bednou záložní tým Rokycan, na pátém místě tým Veleň A. Ti možná teď spekulují, že kdyby Pepa Čada včas nahlásil „formu“ (třetí nejlepší hráč turnaje!), tak mohli být těsně pod bednou oni. Takto se tým Veleň B natěsnal hned za své ačko…. Ale i zde to je spíše o té nevyzpytatelnosti až provokující krutosti sportu…. Přičemž ale vidět Pepu při jeho jízdě s 201 body hned v první rundě- k nezaplacení!!!

Na sedmém místě skončil první tým Vikingů z Lípy. Vezmu-li v potaz statistiku, pak „potaženi“ k výšinám Mirkem Voženílkem z Brandýsa. Ale i to je umění se před turnajem rozhodnout pro nečekanou akvizi a tzv jít do toho…. Takto skončili jen sedm bodů za Veleňským béčkem. A že byli k nepřehlédnutí jak tito, tak hned vedle nich druhý tým Vikingů s Plamenem, Basetem a Rudou Vinařem v sestavě. Tihle všichni Vikingové k nám do Kutné Hory přijeli vlakem. A jak věříme turnaj si užili a brzy je mezi námi uvidíme. Díky nim měl turnaj atmosféru, emoce, prostě šťávu….

Osmé místo a nenápadný Ko-Pu team stejně jako devátí OP Kolín. Čtyři body pak za nimi záložní tým České Třebové. A když už to bereme takto v letu, pak zmiňme ještě tým uzavírající startovní pole tohoto ročníku – Veleň juniors. Sbírají zkušenosti, baví je bowling a jak vidno, Veleň může mít ty ambice, že už myslí do budoucna…. Protože kdo nás ostatní bude reprezentovat na tomto turnaji za 20-30 let? Jen Veleň může říct – už na to myslíme 🙂

Po turnaji následovala tombola. Nové majitele našla vína Cabernet Moravia, slávistický polštářek, slávistický míč podepsaný hráči A týmu, DVD Sešívané tituly, odbočkový hrnek, voucher na vstup pro dvě osoby do VIP zony při domácím utkání Slavie Praha, či třeba toaletní papír s názvem našeho odvěkého rivala, speciální otvíráky. Každý pak mohl vybrat ze suvenýrů města Kolína.

Návštěvou nás poctil místopředseda FO Sk Slavia Praha – Odboru přátel – RNDr Michal Dobiáš. K poturnajové věcné diskuzi již nedošlo, asi netřeba nic řešit. Ale Michal postíhal se všemi prohodit nějaké slovo, podiskutovat o odbočkách, o Slavii. A moc si ceníme, že mezi nás přijel a podpořil naši bowlingovou akci.

Rozjezd k domovům kolem 18 hodiny pak byl poklidný, loučení s úsměvy na tváři. Protože víme, že se již brzy při dalších akcích uvidíme.

Máme tedy za sebou šesté pokračování bowlingového turnaje odboček. Všechny zúčastněné týmy zaslouží velké poděkování za zájem o turnaj, komunikaci a účast. Díky nim se neslo jméno Slavie v dobrém duchu a ten den bylo podpořeno povedenou akcí.

Za sponzorskou podporu turnaje děkujeme: SK Slavia Praha fotbal, a.s., FO SK Slavia Praha – OP, SKS Veleň. I těm, kteří startovné zaokrouhlili směrem nahoru 🙂

 

Přehled vítězů

Ročník                  Vítěz             Bodů      Týmů       Nejvyšší nához

2007            OP Brandýs n/O      2393*          3           J. Beneš 198

2008            OP Rokycany           2012*          8           Michalík 213

2009            OP Brandýs n/O      1951*          8           J. Beneš 196

2010            OP Rokycany           1532         16           P. Havrilec 214

2011            OP Č. Třebová        1468         15           M. Dzian 237

2012            OP Rokycany           1519         12           P. Tomášek 241

pozn: * = hrálo se na 12 her, od 2010 se hraje na 9 her

Více na: http://opskolin.webnode.cz/