Vánoční besídka se Slávinkou (aktualizováno)

Odbor přátel Slavie pořádá Vánoční besídku se Slávinkou! Po pandemické odmlce se oblíbená akce znovu vrací do prostor Slavia Musea na stadionu v Edenu.

Besídka se uskuteční v sobotu 10. 12. 2022 od 10 do 14 hodin. Jistě přijde Mikuláš, čert i anděl. Pro děti jsou chystány zábavné úkoly a odměny.

Aktivity pro děti

Na různých místech stadionu je umístěno celkem osm aktivit pro děti. U vstupu obdrží hrací kartičku a sbírají razítka za každou splněnou aktivitu.

Pokud splní všechny aktivity, mohou si vyzvednout odměnu v prvním patře muzea.

Většina aktivit je v prvním patře stadionu, děti se ale dostanou i do prezidentské lóže v druhém patře, nebo naopak do suterénu, kde u chodby vedoucí na trávník je šatna pro doprovod kde je umístěna pohybová aktivita.

Akce pro dospělé

Pro dospělé je zejména určeno tiskové centrum. Kde budou probíhat krátké Univerzity Slavia. Na téma slávistické dresy (za účasti V. Petráka), o cyklistických počátcích Slavie nebo o slávistických vlajkách a praporech. V 10:30 začíná celý program besedou s Pavlem Řehákem.

Take je možno se zapojit do slávistického kvízu v eToro lounge, odměnou jsou samozřejmě i nějaké ceny od našich partnerů nebo slávistické předměty.

Doprovodné akce

  • Ve 12:00 se zájemci mohou vydat na oblíbené Stadium Tour s Václavem Petrákem. Sraz je v přízemí muzea.
  • V 11:00 je v přízemí muzea sraz k prohlídce dvou velkoplošných maleb, které Odbor přátel Slavie nechal vyhotovit v koridoru Tribuny Františka Veselého. Jedná se o malbu „Nejkrásnější dres“ a „Bohyně Slavia“.
  • Každou půlhodinu je umožněn vstup do Gaming Showroom za účasti hráčů Slavia eSport. Sraz je v chodbě u SkyBoxů směrem k jižní tribuně.
  • Na místě bude i stůl s deskovými hrami, které si mohou nejen děti zkusit zahrát.

Občerstvení

V eToro lounge je možné samozřejmě zakoupit občerstvení. Pivovar Bašta dodal Vánoční ležák s perníkem. Na místě bude také možné zakoupit exkluzívní novinku spojenou s jednou slávistickou legendou. Veleňský pivovar kompletní nabídku svých piv, včetně skvělého Vánočního stoutu. Kávu Vám uvaří Kafe Křížka, slávistická pražírna z Kostelní Lhoty. Nealkoholické nápoje jako například malinovka jsou samozřejmostí. Párek v rohlíku samozřejmě nemůže chybět.

Platba je možná pouze v hotovosti.

Zároveň uvítáme podporovatele věcné či finanční stránky projektu. V případě, že máte zájem Vánoční besídku se Slávinkou podpořit, ozvěte se zprávou nebo telefonicky (730172114).

Vstupenky jsou k dispozici na Portálu přátel Slavie v ceně 200,- Kč za osobu. Děti do 6 let mají vstup zdarma (https://bit.ly/slavinka). Vstupenky je možné zakoupit osobně v den akce nebo ve fanshopu Slavie.

Veškerý výtěžek z akce bude věnován k charitativním účelům

Partneři

Děkujeme zejména odbočkám Odboru přátel Slavie za zajištění celé akce. Zejména se jedná o odbočky AREA 114, OP Veleň, OP Spořilov, OP Honduras, OP Milevsko a Miřejovice – Staré Ohoulice. Také děkujeme Tribuně Sever za pomoc.

Bez podpory fotbalového klubu Slavia, Slavia museum které poskytly prostory zcela zdarma by akce rozhodně nemohla proběhnout.

Děkujeme také následujícím partnerům za zajištění podpory: O.K. TRANS PRAHA, VISA, SIKO, GetID, ProSlavisty, Sousedský pivovar Bašta.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..