Vikingské špekáčky 2021

V sobotu 21. 8. 2021 uspořádala odbočka Odboru přátel SK Slavia Praha Vikingové z České Lípy dnes již tradiční akci Vikingské špekáčky.

Akce se mimo pořádajících Vikingů účastnili v hojném počtu i zástupci OP Bělá pod Bezdězem, v čele s dnes již bývalým předsedou a zakládajícím členem odboček v Meziboří a Bělé pod Bezdězem, Mirkem Dlouhým. Dále pak do ČL zavítal Míra Pomikal se svou rodinou, který si připravil pro účastníky zajímavé povídání a promítání o historii Odboru přátel Slavie „Univerzita Slavia“. Velmi dobře a vtipně mu při tom sekundoval velký znalec slávistické historie a autor několika knih o tomto slavném klubu pan Vladimír Zápotocký.

Mezi dalšími pozvanými hosty byla např. i paní Maiková, vdova po zakladateli veleznámého slávistického Maikolandu a samozřejmě i MUDr. Michael Janáček.

Původně měl být na této akci k vidění i pohár mistrů ČR, nicméně z technikcýh důvodu nebyl k dispozici. S tím si velmi vtipně poradil předseda Vikingů Ruda Vinař a nahradil originální pohár krásným a hlavně výborným dortem v podobě repliky poháru vítězů ligy!

Děkujeme tímto Vikingům z Lípy za perfektní organizaci, servis a catering – odjížděli jsme do svých domovů plni dojmů a již nyní se těšíme na další rok.

-LK SKS- (redakčně neupraveno)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..