Vlajky na stadionu Slavie

Přátelé Slavie, události posledních týdnů a měsíců znepokojují podstatnou část fanoušků fotbalové Slavie. Zčásti proto, že nechápou důvod a zčásti nemají ucelené informace. Jedná se o stále mizející vlajky na stadionu v Edenu.

Fanouškovská obec se skládá z mnoha lidí, různorodých nejen profesí, ale i názory – a to nejen na fotbal či politiku, ale také na to, jak by se měl správný fanoušek chovat a co by měl činit. A nyní dochází ke střetu několika těchto fanouškovských kultur. Pouhá láska ke Slavii teď nepostačuje.

Část fanoušků z tzv. „aktivního tábora“ nyní obchází všechny držitele vlajek na stadionu a požaduje jejich sundání. Je jedno zda jste mlád či stár, zda se řadíte do „ultras“ tábora či jste občasným návštěvníkem zápasů fotbalové Slavie. Cíl je takový, aby nikde na stadionu vlajky nevisely. Udávaný důvod je jejich možné odcizení fanoušky jiných klubů.

Výbor Odboru přátel Slavie souhlasí s tím, že každý držitel slávistické vlajky si svou zástavu musí střežit v rámci svých možností, aby k její ztrátě  i odcizení jakéhokoli jiného sešívaného symbolu nemohlo dojít vlastní neopatrností. S čím souhlasit nelze, je jejich násilné odebírání fanouškům Slavie a to vlastními fanoušky a dokonce na domácím stadionu. 

Prosíme tedy tímto všechny, nejen členy Odboru přátel Slavie, aby své vlajky věšeli pouze na místech, kde je mohou bránit před nečekanými návštěvníky, bohužel i z vlastních řad. V případě, že není ve vašich silách svoji vlajku dostatečně ochránit, zvažte, zda vám případné konflikty za to stojí. Konflikt je možný i mimo stadion, tedy při příchodu či odchodu z utkání. Nebo na odbočkových akcích, které jsou povětšinou velmi přátelské, tak jak se na přátele Slavie sluší a patří.

Výbor Odboru přátel Slavie nastalou situaci řeší s vedením fotbalové Slavie. Prozatím bylo přislíbeno zvýšení ostrahy na stadionu a nastínili jsme si společně některé kroky, které budeme činit. Nicméně většina těchto kroků vyžaduje přípravu a dohodu, jak tyto kroky naplnit. 

Buďte proto nejen trpěliví, ale také ostražití. A nezapomeňte, že Slavia byla vždy klubem inteligence.

Trochu se zamysleme. Kam se ztratil étos prvních několika let nového Edenu? Pýcha na stadion bez bariér technických i mezilidských. Společná pýcha přirozeně rozmanitého společenství. Vzájemný respekt. Copak už  neplatí, že SEŠÍVANÍ DRŽÍ SPOLU? Současný stav, kdy minorita vnucuje svůj těžko pochopitelný názor většině, nemůže přinést slávistickému hnuti nic pozitivního.

Výbor FO-OP

8 thoughts on “Vlajky na stadionu Slavie

 1. Antonín Hruška

  Co to do pr*ele je? Co je komu do vlajky na vlastním stadionu.. Ať žije SLÁVIE ❤️🤍👍

  Reply
 2. Antonín Hala

  Výborné zhodnocení stávající situace v článku. Držíme při sobě – SPOLU JSME SILNĚJŠÍ!!!

  Reply
 3. Tomáš Zachat

  Stadion Slavie je především klubu a lidí, co jej tvoří – tedy hlavně fanoušci!!
  Jako prvopočátek vidím aroganci tzv. SECURITIES. Jako diabetik a kardiak musím pořád mít nějakou pohotovost u sebe /pití, cukr, kus rohlíku či sušenku, léky/ Stále u sebe nosím průkaz diabetika – pro kardiaka průkaz není. Těm tupcům tohle nestačí – buzerace a kecy nemají obdoby. Rovněž nechápu, jak může někdo dělat pořadatele bezpečnosti, když nerozezná skládací deštník od teroristické zbraně!! Pro člověka, který jde po fotbale půl hodiny pěšky od dopravního prostředku, bývá tento druh deštníku nutností – ale tohle už jsem kvůli těm volům vzdal … Jsem zvědav až zakročí kvůli čepicím pro plešaté /zima se blíží/. Nezapomenu, jak kdesi /v Jihlavě/ fízl stojící za pořadatelem ho donutil, abych si sundal tzv. placatici, tedy čepici, aby si mně – starého dědka – mohl nafilmovat. Psal jsem kvůli tomu ombudsmanovi, který mi ujišťoval, že záznamy byly zničeny !!!
  Chodím do bouřlivého sektoru, kde máme svého pořadatele – před utkáním vše zrakem obhlédne, projde sektor, pozdravíme se a je klid AJETO. A ty vlajky to je už smutné a spíše o lidské blbosti … Jen prosím o proškolení bezpečáků o chování k lidem, co prokáží svůj zdravotní handicap – i když tuším asi jak to dopadne …

  Reply
 4. Beran

  Kradez je kradez,je jedno,jestli vlajka,hodinky,auto.. Mezi nenormalama je bohuzel kradena vlajka trofej. Doba se meni,snad uz nezijeme ve fotbalovem praveku a nebudeme se ridit podle vychodnich zvyklosti polaku nebo ukrajincu..

  Reply
 5. vonfalkenhein

  Každý tlak způsobuje protitlak. Ono se může stát, že se ti lidé, kteří jsou tou minoritou terorizováni spojí a budou se bránit..

  Reply

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..