VÝBOR ODBORU PŘÁTEL HLÁSÍ PRVNÍ LETNÍ POSILU! 

Rudu Vinaře, který koncem června 2024 na vlastní žádost odstoupil z funkce člena výboru OP, vystřídala Michaela Pipotová. Mnohým z vás není třeba Míšu představovat, protože s Odborem přátel dlouhodobě spolupracuje na různých akcích.  I tak jsme si ji dovolili trochu vyzpovídat. 

Míšo, vítej ve výboru. Co pro tebe osobně znamená Odbor přátel? 

Odbor přátel vnímám jako jedinou fanouškovskou organizaci, která se stará o své fanoušky. Je to velká slávistická rodina. Cením si toho, co vše pro fanoušky dělá, ať už to jsou výjezdy nebo různé akce. 

Ty jsi sice nováček ve výboru, ale určitě ne nováček v Odboru přátel. Můžeš popsat svoji dosavadní činnost a představit svoji odbočku z pražského Spořilova? 

Moje první setkání s Odborem přátel nastalo už v roce 2009, kdy jsme s přítelem poprvé vyrazili na výjezd, konkrétně do Lille. A využili jsme právě autobus, který vypravoval Odbor přátel. Pro tento výjezd také vznikla naše první spořilovská vlajka, dnes už historická relikvie se spoustou cenných podpisů našich hráčů. Těsná spolupráce pak začala v roce 2016, když jsme se poprvé zúčastnili slávistických Dušiček. Již před touto skvělou akcí jsem začala OP více sledovat. Zjistila jsem, co všechno OP organizuje a pořádá. Tak jsem se rozhodla vyrazit na Říp, též v roce 2016, a tam také padlo první slovo o odbočce Spořilov. V lednu 2017 byla odbočka na světě. Nejdříve pět zakládajících členů, nyní nás je třicet. To je strop, více ani nechceme. Naše odbočka se schází především na fotbale. Zúčastňujeme se společně několika dalších akcí OP, ať už jsou to již zmiňované Dušičky a výšlap na Říp, tak také každý rok zdoláváme Sněžku, což je tradiční událost, pořádaná přáteli z Krkonoš. Také se podílíme na organizaci každoroční předvánoční Besídky se Slávinkou, kdy napečeme perníčky a společně s dětmi je pak zdobíme. 

Jak vnímáš fakt, že jsi byla kooptována do funkce členky výboru? Co od toho očekáváš a co můžeme očekávat my od tebe?  

Byl to obrovský šok, vůbec mě nenapadlo, že by se něco takového mohlo stát. Cítím se opravdu poctěna nabídkou, být členkou výboru a doufám, že budu přínosem. Těším se na společnou spolupráci, je to výzva. 

Co bys na závěr vzkázala slávistům?  

Budu dělat vše pro to, abych pro OP byla ještě větším přínosem než dosud. A pokud někdo z fanoušků váhá, a ještě není členem OP, tak ať se k nám přidá. Získá velkou slávistickou rodinu, která pomáhá, kde je třeba.