ZIMNÍ SPÁNEK? TOTO SLOVNÍ SPOJENÍ SLÁVISTŮM Z BRANDÝSA NAD ORLICÍ NIC NEŘÍKÁ!


I když výkyvy počasí letošní zimy tak trochu připomínají určitou formu sinusoidy, je stále zřejmější, že jaro už pomalu začíná klepat na dveře. U odbočky v Brandýse nad Orlicí to však jen potvrzuje, že zimní aktivity pomalu začnou přecházet v akce jarní a letní. Ale hovořit o jakémsi zimním spánku by bylo vůči organizátorům i účastníkům brandejšťáckých akcí nadmíru kruté ( Právě zimní měsíce  jsou příležitostí pro realizaci  rozmanitých nápadů, kde svou parketu najde každý z členů této východočeské odbočky, která po celých 38 let své existence patří v celém Odboru přátel mezi nejúspěšnější). Ani letošní rok neporušil nepsané pravidlo že výroční valná hromada spolku se koná zpravidla v únoru. Slávisté tak – letos již tradičně –opět poseděli, hodnotili a vzpomínali v útulných prostorách penzionu Pod hradem.

Pokud hovoříme o vzpomínkách, tak se mimo jiné opět připomnělo tradiční podzimní posvícení, které se opět konalo v nedaleké Sudislavi a  zavládla zde nádherná atmosféra i díky přednášce Univerzity Slavie s protagonisty př. Pomikalem a př. Zápotockým, korunované pečlivě připravenou posvícenskou kačenou. Akce je přitom připravována i pro manželky a přítelkyně členů odbočky! Tradičním přípitkem, AŤ ŽIJE SLAVIA, MATKA NAŠE RODNÁ, SLOVANSKÁ! (a to jak na posvícení, tak i na VVH)  byl připomínán nezapomenutelný autor tohoto zvolání, př. Stašek Bartoš stejně jako další slávisté, kteří výrazně přispívali ke slávě brandýské odbočky, zejména př. Vondrka a př. Dr.Holubř! Málokdo si umí třeba představit poslední dny roku bez tradičního božíhodového sportovního víceboje v tělocvičně místní školy, s níž má odbočka nadstandardní přátelské vztahy, jakož i každoroční Silvestrovskou vycházku. I po celou zimu probíhají soutěže III. bowlingové ligy okresu Ústí nad Orlicí – s výrazný zastoupením i družstva brandýských slávistů! Tradiční Mariášový turnaj OP se uskutečnil letos v sobotu 9.února a mohl se pochlubit více než slušnou účastí 24 hráčů! 

V podrobné zprávě o činnosti dokázal předseda odbočky př. Jaroslav Beneš st., že toto není zdaleka vše. Jedním ze symbolů spolku je vedle bowlingu (17.listopadu uspořádala odbočka i vlastní turnaj BRANDÝSKA KOULE a chystají se i na tradiční Bowlení  kolínské odbočky do Kutné Hory) i cyklistika. Je zde pravidelná letní Cykloexpedice (týden dovolené na kolech, vloni na severním Plzeňsku), ale hlavně cykloputování pro brandýské školáky! Uvést musíme i získaný vkusný diplom pro  účastníky výletu do nedaleké Luže (celkem 68 km), kterého se zúčšastnili 3 slávisté, jakož i spolupráce s místním fotbalovým Spartakem, kdy mj. odbočka převzala patronát nad dvěma utkáními mladších žáků! Přátele z Havlíčkovu Brodu přijeli Brandejšťáci  pozdravit i s příslušnými pálkami na tradiční ping-pongové „Prasátko“,! Tradičním bodem byla i připomenutí narozenin a je zajímavé  kolik že je členů odbočky narozených v únoru! 

Více než potěšitelná byla i účast zástupce z České Třebové na VVH, př. Josefa Pokorného, který je, doufejme, že nejen  symbolem obrody odbočky v Třebové a tím i obnovy pojmu „východočeská dvojčata“!. A samozřejmě nesmíme zapomenout na účast starosty města p.Řeháka, který poděkoval odbočce nejen za bohatou činnost, ale i za propagaci města! V usnesení je mimo jiné uvedeno i rozšiřování spolupráce s lidsky i zeměpisně blízkými odbočkami v Poličce, Kolíně i Rožďalovicích a hledání dalších kontaktů pro nové formy spolupráce a především přátelství!                                                                                                                                                         

Dobi (redakčně nekorigováno)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..