13. Setkání slávistů bude 29.června ve Šternberku!

Historické moravské město Šternberk bude letošním hostitelem Setkání slávistů. Rozhodl o tom 6.března výbor odbočky ve Šternberku, který tak potvrdil svůj zájem deklarovaný již dříve. Slávistické Setkání tak poprvé zamíří na Moravu, do města Šternberk, který se nachází necelých 15 kilometrů severně od Olomouce.

Jak se mohli zástupci vedení OP osobně přesvědčit, Šternberští mají vše připraveno. Nejen hřiště, ale i příslušné zázemí, ubytováním počínaje a gastronomií konče! Bude to vítanou příležitostí se podívat poprvé i na slávistickou Moravu, pro naše moravské přátele poskytne naopak blízkost Setkání další možnost rozvoje a posílení slávistického života. Na své si přijdou i milovníci turistiky a památek. Samotný Šternberk je díky svému hradu, majestátnému kostelu, klášteru i historickému jádru města perlou mezi moravskými městy, má i malebné zázemí, především svahy Nízkého Jeseníku, kam míří i tradiční závod automobilů do vrchu Ecce Homo.

Toto je zatím první upoutávka, postupně Vás budeme seznamovat s dalšími podrobnostmi a informacemi o probíhajících přípravách!

Dobi