3.ROČNÍK MEMORIÁLU PETRA DÜNGHÜBELA V DOBŘÍČI 21.5.2011

dobric1Ekonomický, společenský, sportovní i humanitární úspěch žilovské akce.

Již potřetí pořádala odbočka OP Žilov tradiční turnaj v malé kopané, akci, která je pořádána jako vzpomínka na statečného kamaráda a člena žilovské odbočky OP Slavia, Petra Dünghübela, který po dlouhém a statečném boji podlehl té strašné nemoci…

Tato akce si již získala místo v srdcích slávistů i pozornost ostatních nejen kvůli možnosti srovna síly a zavzpomínat třeba u krásně provedených obrázkových panelů, které jako vždy připravuje Petrův tatínek, ale obrovský význam má i sbírka na Dětské oddělení Onkologie a Hematologie a Transplantační jednotky kostní dřeně FN v Praze-Motole, která letos vynesla rekordní částku 11 100 Kč!

Význam akce přesahuje daleko hranice území, kde působí žilovská odbočka (jak známo, soustře’duje ve svých řadách slávisty z celého severního Plzeňska, mezi nimiž je i více než platným členem starosta Dobříče Václav Lomička, který nejen patří k těm, kteří se vždy zaslouží o možnost pořádat v akci v nádherném prostředí, ale dokáže i propagovat tento nádherný kraj na sever od Plzně a pro zájemce má vždy k dispozici nějaký ten krásný prospektík či obrázek! No, a při hodnocení nesmíme zapomenout ani na výbor žilovské odbočky v čele s jejím předsedou Ing.Teglem a duší a organizátorem celého turnaje, př.Pavlem Moulisem, jinak i členem hlavního výboru celostátního OP SK Slavia!

Zatímco vloni účastníky potrápil nepříjemný chlad, obléklo se celé Plzeňsko v sobotu 21.5.2011 do slavnostního slunečního hávu, který také přispěl ke zdaru celé akce. Vždyť odpoledne pak Viktorka bojovala o první titul ve své historii a svého cíle k radosti nejen Plzeňáků také i dosáhla! A pochválit musíme i Plzeňský deník, který se nesoustředil jen na Štruncovy sady, ale o Memoriálu přinesl také podrobný článek. O bezvadný průběh celé akce se zasloužili i všichni pořadatelé, sponzoři Fantome a Cykloservis a v neposlední řadě i Dům dětí Radovánek z blízkého Kaznějova. Ti věnovali pro akci i malé dárkové balíčky pro motolské děti!

Jak již bylo řečeno, Žilovští vždy velmi dbají i na společenskou úroveň akce, do níž patřila i přítomnost Miss Slavia 2010 sl.Veroniky Blížkovské, která spolu se svým přítelem obětavě sledovala akci po celou dobu trvání a stala se patronkou celé sbírky! Součástí programu byl i malý rozhovor, který v písemné podobě připojujeme pod článkem. Dalším bodem programu bylo i představení historie slávistických odboček na západě Čech Dr.Dobiášem (i zde je bohatá historie a snad opět bude výčet stejně bohatý jako kdysi v minulosti, kdy vedle Žilova, Klatov a Rokycan působily v různou dobu i odbočky například v Domažlicích, Kdyni, Přešticích, Sušici, samotné Plzni, v Horním Slavkově či Jáchymově! Pochválit musíme i vynikající občerstvení a milou obsluhu a to jak nápoje v bufetu na hřišti, tak i grilované pochoutky z vonícího stánku. A všemu vévodil dar Dobříčských pro vítězné družstvo,  uzené selátko.

V připojené tabulce najdete rozepsány všechny výsledky a bilanci turnaje. Uveďme, že velký ohlas měla i účast Dingo-týmu, party Petrových kamarádů ze školy i ze sportu! Vedle startujících odboček jsme napočítali i zástupce dalších odboček, a to z Pelhřimova, Brandýsa nad Orlicí a početnou delegaci Klatovských! A za sekretariát nechyběl ani př.Čapek!

Sobotní termín a v něm probíhající soutěže znamenaly, že počet týmů, byl stejný jako vloni, příští rok už bude lépe, předběžně se plánuje 8.květen, který připadne na úterý!

Žilovským organizátorům a všem přítomným spoluorganizátorům tak patří obrovský dík za celou akci a připojujeme jejich poděkování i svatému Petrovi, který letos představil dobříčský areál i celé okolí v tom nejhezčím světle!!

Dobi

SLÁVISTKA, MATEMATIČKA, MISS SLAVIA 2011!

Rozhovor Pavla Moulise s Veronikou Blížkovskou před Memoriálem v Dobříči

Dobrý den, Veroniko, zdravím Tě tady u nás v Plzni!  (Veronika zde studuje  na Západočeské univerzitě matematiku!). Rád bych Tě vpředvečer našeho turnaje  v malé kopané – Memoriálu př. Petra Dünghübela požádal o krátký rozhovor  pro oficiální web Odboru Přátel FO SK SLAVIA Praha. Veronika se krátce usměje a bez velkého váhání souhlasí. Pokládám tedy první otázku:

Pocházíš z Brna, jak ses dostala k fandění zrovna SLAVII? Co na to říká Tvoje okolí?
Z Brna sice pochazim, ale to rozhodně nevidim jako důvod fandit Zbrojovce (smích), Vlastně jsem se o fotbal nijak zvláš‘ nezajímala, dokud jsem nepotkala svého bývalého přítele, který byl velký fanoušek Slavie a naučil mě fandit, tak jsem přirozeně fandila s ním, a moje okolí ví, že se rada liším, takže je ani nepřekvapuje, že nejsem věrná brněnskému týmu.

Pokládám druhou otázku: Jak bys sama sebe představila jako fanouška oddaného či spíše televizního nebo je to určité klišé?
Krátce se zamyslí a pak odpovídá: Tak fanouškem jste srdcem a pro mě Slavia rozhodně srdeční záležitostí je! Přiznám se, že zápasy v Edenu celkem zanedbávám, protože jsem hodně
pracovně a studijně vytížená, ale snažím se sledovat alespoň dění na webu, občas nějaký zápas v televizi, pokud stihnu, snažím se jak to jen jde.

Stala ses první novodobou Miss SLAVIA a také Miss Fanklubu české fotbalové
reprezentace. Co to pro Tebe znamená, popřípadě jak Ti toto ocenění změnilo život?
Tak oboje pro mě bylo neskučně velkým překvapením. Ani jsem to nějak neřešila, prostě jsem si říkala – bud‘ jo a nebo ne? A ono jo (upřímně se usměje)! Jsem za to strašně ráda, protože jsem díky výhře na Miss Slavia 2010 měla možnost se blíž poznat i s vedenim a koukla jsem se na místa v Edenu, kam bych se normálně nepodívala. Také jsem se zúčastnila spousty akcí a byla to pro mě strašně zajímavá zkušenost.  Takže za to jsem Slavii moc vděčná!

Je na ní vidět, že to myslí opravdu upřímně! A já pokládám další otázku: Jak jsem měl možnost poznat, rozhoduješ se velice rychle – co Tě vlastně vedlo k tomu, že jsi takřka bez váhání přijala naše pozvání ke spolupráci na charitativním projektu naší odbočky?
Veronika bez rozmýšlení a jasně odpovídá:Tak myslím si, že je důležité pomoci tam, kde je to potřeba a pokud mohu nějak pomoci i já, tak se samozřejmě hned bez váhání připojím! Navíc jsem se takové charitativní akce nikdy nezúčastnila, tak to považuji i za zajímavou zkušenost! (připomeňme, že součástí Memoriálu Petra Dünghübela je i charitativní sbírka na pomoc Dětské onkologii v Motole).

Chvíli si jen tak nezávazně povídáme a já pak pokládám další otázku: Jaký máš názor na všelijaké charitativní sbírky a projekty Jje jich opravdu hodně, co si o tom všem myslíš? Účastníš se Ty sama některých nebo je tato zkušenost  s pomocí potřebným u Tebe první?
Tak jak už jsem říkala, tohle je moje první zkušenost s podobnou akcí, jinak sama občas pošlu nějakou tu DMS nebo si koupím Bílou pastelku na pomoc slepým či takovou tu kytičku na boj s rakovinou, já ráda podporuji podobné projekty!, protože je to důležité pomoct tam, kde je to potřeba, hlavně v dnešní době, když na nic nejsou peníze, takže se vždycky ráda zúčastním!

Na Veronice je vidět, že to opravdu myslí vážně a je odhodlána ve svém životě pomáhat potřebným! Neváhám a pokládám další otázku:         Veroniko, studuješ matematiku na Západočeské univerzitě v našem krajském městě Plzni, jak vidíš svou další budoucnost? Jak vlastně jdou do hromady krása a inteligence – jistě víš,  na co narážím? (Veronika se opět usměje, jistě tuší kam moje otázka míří).
Tak já nad svou budoucností zatím nepřemýšlím, samozřejmě mám nějaké plány, ale jsem velice spontánní člověk, tak těžko říct, kam mě život zavede. Můj nejbližší plán je získat titul bakalář, ale to je ještě hodně daleko (smích, pak se krátce zamyslí), krátce se zamyslí, uvidíme, jak to všechno dopadne. (A dostáváme se k druhé části mé otázky). Krása a inteligence jsou určitě ty nejlepší kombinace,  (jistě ví, o čem mluví), ale myslím si, že inteligence je důležitější než krása. Krásná je každá žena, když se žena upraví, namaluje, vkusně oblékne, ale hloupost nijak skrýt nemůžete! (má určitě pravdu)

Bohužel se čas našeho rozhovoru se krátí, Veronika má za chvíli další schůzku, tentokrát ve škole, a tak se domlouváme na poslední otázce: Veroniko, co bys popřála do života ,, Dětem z Motola“ , pro které naši sbírku a dražbu pořádáme? A jak myslíš, že to vše dopadne kolem naší milované SLAVIE?
Tak já doufám, že situace ve Slavii dopadne dobře! Upřímně  – teď v posledních dnech jsem vůbec nebyla nadšená z toho, co se dělo, přikyvuji, mám na mysli chování některých fanoušků, nesouhlasím s ním a myslím, že Slavii spíš přihoršili. (Tentokrát je opravdu zamyšlená). Já na zázraky moc nevěřím, ale doufám, že se nějaký stane a Slavia se dostane ze současné situace!
Dále pokračuje s velkým optimismem: Dětem z Motole bych přála zdraví, přála bych jim, aby se co nejdřív uzdravily a mohly zase zlobit jako normální děti v jejich věku! Přála bych jim, aby všechen ten čas, co musí strávit v nemocnici, rychle utekl a taky spoustu splněných přání. A hlavně, abchom jim tímhle projektem co nejvíc pomohli, to bych si přála já.

Nezbývá mi jen souhlasit a poděkovat za rozhovor.,Slíbíli jsme si další setkání a hlavně se stručně domluvili na naší sobotní spolupráci, už přímo na Memoriálu. Musím Vám říct, že jsem vybral opravdu dobře, Veronika je nejen krásná a inteligentní dívka, ale hlavně ví, co chce a navíc s naší pomocí
dětem z Motola to myslí opravdu vážně! A aby o náš rozhovor nepřišli ani účastníci našeho turnaje, tak jsme se s Veronikou domluvili, že si celý rozhovor naživo zopakujeme přímo v Dobříči!
Děkuji Vám za pozornost, těším s na Vaši účast na našem Memoriálu!

Pavel ,,Valderrama“ Moulis, odbočka Žilov, člen výboru OP

ZÁPAS

III. ROČNÍK MEMORIÁLU PETRA  DÜNGHÜBELA – 21.05.2011 DOBŘÍČ

VÝSLEDEK

1-4

REAL DOBŘÍČ – OP ŽILOV

5 : 2
2-3 DINGO TEAM – OP PŘÍBRAM 8 : 2
4-3 OP ŽILOV – OP PŘÍBRAM 8 : 3
1-2 REAL DOBŘÍČ – DINGO TEAM 3 : 3
2-4 DINGO TEAM  – OP ŽILOV 4 : 6
3-1 OP PŘÍBRAM – REAL DOBŘÍČ 1 : 5
Pořadí po základní skupině 1.Real Dobříč        13 : 6        7 bodů

2.OP Žilov             16 : 12      6 bodů

3.Dingo Team       15 : 11      4 body

4.OP Příbram         6 : 21      0 bodů

1.semifinále

1. – 4.

REAL DOBŘÍČ – OP PŘÍBRAM
1 : 2
2.semifinále

2. – 3.

OP ŽILOV – DINGO TEAM
3 : 2
o 3. místo

REAL DOBŘÍČ – DINGO TEAM
4 : 4

penalty 7 : 8

FINÁLE

OP ŽILOV – OP PŘÍBRAM

2 : 1

Konečné

pořadí

1. OP ŽILOV

2. OP PŘÍBRAM

3. DINGO TEAM

4. REAL DOBŘÍČ

Nejlepší

hráč

Miloslav Hořký OP Žilov
Nejlepší

brankář

Radek Levora Real Dobříč
Nejlepší

střelec

Jan Jindra   (10 branek) Dingo Team

[nggallery id=110]