9. Setkání slávistických odboček se nadmíru vydařilo!

zakupy00.jpgRekordní účast, perfektní organizace, milost od sv.Petra!
Pokud si najdete v některém turistickém průvodci informace o městečku Zákupy, jistě se zamyslíte nad tím, zda se do tohoto nádherného koutu naší vlasti nepodívat.

Historický kostel, kde i farář je nadšeným slávistou, rekreační areál s krásným koupalištěm a útulným ubytováním v chatičkách, malebné náměstí s výstavným morovým sloupem a muzeum papírenské výroby (Zákupy jsou rodištěm populárních konfet i papírových masek a škrabošek) a především zámek, u nějž láká nejen krásný park a medvědárium, ale zejména vlastní zámek. Zde se ženil František Ferdinand d´Este, po určitý čas patřil i Napoleonovu synovi  Orlíkovi a poutá i výzdobou realizovanou malířem Navrátilem! Společenský program Setkání podpořila svými slovy při zahájení i starostka Zákup paní Hudaková! O kulturní a poznávací program Setkání tak bylo postaráno!
Každý, kdo sledoval meteorologické mapy podrobně, nemohl vycházet z obav. I když tento kout severních Čech nebyl tak postižen jako nešťastná severní Morava nebo jižní Čechy, ani Zákupy se přívalům nevyhnuly a hřiště zdaleka nevypadalo po deštích dobře. A ani předpověď na sobotu 27.června nebyla příliš optimistická. Jak to všechno zvládneme? Ale jestli se o to zasloužil pan farář nebo (snad slávistickým srdíčkem se pyšnící) přímo svatý Petr, při turnaji nespadla ani kapka deště a počasí nezkazilo ani večerní zábavu na koupališti! Závěrečné hodnocení ukazuje celé spektrum účastníků, k nimž patří i zástupci nehrajících odboček z Kolína, Klatov a Brandýsa nad Orlicí! A všichni jsme ocenili i obětavost Mgr.Zlámala, mj. i aktivního účastníka turnaje, který přivezl k polaskání i fotografování mistrovský pohár! Právem byl při závěrečném vyhlášení vítězů vyhodnocen jako nejobětavější účastník Setkání! A musíme poděkovat i Fanklubu nejen za aktivní účast dvou mužstev (vedle již štamgastů z ústředí Fanklubu a jeho nemalý sponzorský příspěvek na náklady  Setkání jsme do party uvítali vynikající fanklubáky z Hostinného!)
Zprávu zakončeme pořadím turnaje odboček, kde loňské vítězství obhájil Mníšek pod Brdy, který na penalty po finálové remíze 6:6 zdolal na penalty Nečín. Další pořadí bylo: 3.Rožďalovice, 4.Žilov B, 5.Lázně Bělohrad, 6.Sudovo Hlavno, 7.FO-OP Slavia, 8.Jičín, 9. Cvikov B, 10.Fanklubáci Hostinné, 11.Chomutov, 12.Příbram, 13.Bělá pod Bezdězem A, 14.Nečín jun., 15.Fanklub Praha, 16.Bělá pod Bezdězem, 17. Žilov A, 18.Rožďalovice B, 19. Vikingové z České Lípy, 20.Cvikov A, 21.Veleň.
Setkání skončilo a my se můžeme těšit na Setkání příští, jehož organizaci přislíbili Rožďalovičtí!