BŘEZNOVÉ AKCE NA NAŠICH ODBOČKÁCH

VÝROČKA V KLATOVECH * MAŠKARNÍ REJ V ROŹĎALOVICÍCH * TURNAJ STARŠÍCH ŽÁKŮ V JIRKOVĚ * MARIÁŠOVÝ TURNAJ V BRANDÝSE NAD ORLICÍ * POZVÁNKA NA SETKÁNÍ DO PLAS

Zatímco přípravám letošního Setkání slávistů, které připravuje do Plas na 23.června odbočka v Žilově, jakož i nadmíru zdařilému turnaji starších žáků, který uspořádala chomutovská odbočka v sousedním Jirkově, se věnujeme samostatnými články, nesmíme ponechat bez odezvy další významné akce:

Klatovská odbočka patří po svém znovuzaložení nejen mezi početně nejsilnější, ale i nejaktivnější, uspořádala letošní valnou hromadu tradičně v hotelu Beránek, avšak možná trošku netradičně až v březnu (v lednu se přece jen shánějí hosté na besedu lépe), což ale nic nemění na tom, že i letošní VH měla 10.března vynikající úroveň. Několik vývěsních skříněk ve městě i okolí, webové stránky, aktivní účast na Setkáních (rádi by i oni v některých z příštích let jedno uskutečnili), pravidelná návštěva zápasů Slavie v Praze i v Plzni, ale i upřímná přátelství se slávisty ze Žilova a Příbrami, to je jen několik rysů činnosti této významné odbočky, jejíž členové nacházejí i mimo akce slávistů zázemí v místním podniku Pohoda.

Vrcholem blížícího se jara je pro Rožďalovické tradiční maškarní rej a především odpolední dětský maškarní rej, který už má – stejně jako tradiční Čarodějnice – pověst přesahující daleko hranice města. Protože tolik rozzdářených oček dětí, pro které je připravena i řada atrakcí, se prostě jen tak nevidí!

Z jiné strany nepřeberného soudků nápadů našich slávistů na odbočkách pochází již tradiční josefský mariášový turnaj v Brandýse nad Orlicí. Jako dokazují dokumentární záběry i informace organizátorů, i letošní turnaj. Prořádaný tradičně v hotelu Jiřička, se vydařil!

Zapomenout ani nesmíme na tradiční Josefskou zábavu v Příbrami, jako obvykle hojně navštívenou a kladně kvitovanou, opět v restauraci Švejk.

A na dveře už pomalu ťukají další akce – 31.března pořádají kolínští slávisté tradiční jarní bowlení v bowling-centru v Kutné Hoře, letošní reprezentační slávistický ples v Lovosicích je na pořadu poslední sobotu v dubnu, ale ještě předtím, na Bílou sobotu se připravuje tradiční zábava v Sudově Hlavnu, kde je vždy pro návštěvníky připraveno krásné vystoupení mladých tanečnic z Mladě Boleslavi!

Dobi

[nggallery id=143]