Celostátní setkání – Aktuální informace

Výbor Odboru přátel Slavie si dovoluje pozvat všechny slávisty na tradiční celostátní setkání. Jeho 22. ročník se uskuteční v Praze ve vršovickém areálu SK Slavia Praha od pátku 21. do soboty 22. června 2024.

PÁTEK | SOBOTA | MAPA | DOBROVOLNÍCI A SPONZOŘI | PARTNEŘI | TURNAJ ODBOČEK | SLAVIA RUGBY

21. 6. 2024 PÁTEK

VEČER NA UVÍTANOU (slávistický kvíz – hudba – vzpomínky)

Páteční večer proběhne od 18:00 v klubovně Mirko Huptycha u hřiště pozemního hokeje.

Slávistický kvíz: Začátek kvízu je avizován na 19:30. Prosíme účastníky, aby se dostavili s dostatečným časovým předstihem. Jednotlivé odbočky mohou vytvářet týmy v počtu 2-6 hráčů. Své týmy registrujte, prosím, předem na e-mailu gavlak@odborpratel.cz. Množství účastníků je omezené.

Hudba: reprodukovaná

Vzpomínky: dodají jednotliví účastníci.

Občerstvení: zajištěno po celý večer

22. 6. 2024 SOBOTA

TURNAJ V MALÉ KOPANÉ O POHÁR ODBORU PŘÁTEL pro týmy odboček OP
Souběžný DOPROVODNÝ PROGRAM
SPOLEČENSKÝ VEČER (hodnocení – hudba – humor) 

Časový harmonogram sobotního dne

7:45 UMT, sraz týmů turnaje odboček Odboru přátel Slavie
8:30 UMT slavnostní nástup a zahájení turnaje
9:00 výkop prvních utkání
10:00 souběžný program na ragby (viz Slavia rugby), program do 15:00
11:00 slávistická procházka okolo Edenu (délka 1 – 1,5 hodiny)
dle počtu účastníků cca 16:30 ukončení turnaje, předání cen
17:30 Univerzita Slavia ve Sportovním centru Eden s Ing. arch. Kotíkem, architektem fotbalového stadionu v Edenu
18:00 Otevření haly na večerní program pro veřejnost
19:30 Hraje kapela MP4FUN

Pro děti bude k dispozici skákací hrad po celý den.

Mapa areálu SK Slavia Praha

🔘 Grilované kýty a klobásy, párky v rohlíku, guláš a mnoho dalšího 🔘Veleňský pivovar 🔘 Pilsner Urquell 🔘Stánek fanshop a Odbor přátel Slavie

Pro aktualizované informace sledujte naše sociální sítě Přátelé Slavie.

PARKOVÁNÍ Vzhledem k souběžnému konání koncertu ve Fortuna Aréně očekáváme nedostatek parkovacích míst. Prosíme proto účastníky, aby prioritně využívali služeb MHD.

UBYTOVÁNÍ

Chystáte se na Celostátní setkání Slávistů, ale ještě jste nestihli zařídit ubytování?
Členové Odboru přátel mají 15% slevu na ubytování v síti hotelů Jan Hotels. Například hotel Duo.

https://www.hotelduo.cz

Slevový kód naleznete na https://portal.odborpratel.cz/clenop/slevy

V případě dotazů se neváhejte obrátit na gavlak@odborpratel.cz

Chcete nám pomoci?

Pokud nám chcete pomoci jako dobrovolníci, prosíme přihlaste se na tomto odkazu. Každá ruka navíc, nám umožní, udělat udělat setkání opravdu dokonalé, tak jak si přátelé Slavie zaslouží.

V případě, že nám můžete pomoci materiálně nebo finančně, dejte nám prosím vědět telefonicky 730172114 nebo emailem ocetnik@odborpratel.cz.

Partneři

SK SLAVIA PRAHA – FOTBAL 🇵🇱 SPORTOVNÍ KLUB SLAVIA PRAHA 🇵🇱 SLAVIA HALOVÉ SPORTY 🇵🇱 SLAVIA – POZEMNÍ HOKEJ 🇵🇱 PILSNER URQUELL 🇵🇱 VELEŇSKÝ PIVOVAR 🇵🇱 FANSHOP PRO SLÁVISTY 🇵🇱 SLAVIA RUGBY

Turnaj odboček v malé kopané – pravidla a systém turnaje

 • Přihlašování odboček k fotbalovému turnaji je možné prostřednictvím formuláře https://forms.office.com/e/Gt709Z8XNk
 • Startovné  činí 2 000,- Kč za tým a je nutné ho uhradit po přihlášení odbočky skrze výše uvedený formulář na bankovní účet číslo 250 166 1113 / 2010 (Fio Banka, a. s.). Jako variabilní symbol uveďte číslo 22 a do poznámky název odbočky. 
 • Uzávěrka přihlášek je 31. 5. 2024 12:00.

Fotbalový turnaj proběhne na umělé trávě nejnovější generace na tréninkovém hřišti SK Slavia Praha. Hráčům doporučujeme klasické kopačky s gumovými špunty (tzv.“lisovky“). Hra v kopačkách s kovovými štunty, ani s „lisokolíky“ není povolena.

Sraz a zahájení

Od 7:45 do 8:25 bude probíhat prezence týmů na UMT. Každý tým předá soupisku všech hráčů. Jména i čísla dresů musí odpovídat skutečnosti. Soupisku je možné vyplnit s předstihem, najdete ji níže. K dispozici budou i na místě. Naproti vyplněné soupisce obdrží účastníci uvítací balíček, kde bude mimo jiné bulletin s programem, voda a poukaz na pivo a klobásu (na jednoho hráče 1 nápoj a jedna klobása.)

Slavnostní nástup a zahájení turnaje bude v 8:30.

V 9:00 se odehrají první zápasy. Žádáme všechny týmy o maximální dochvilnost. 

Šatny a sprchy

K dispozici budou v průběhu celého dne šatny ve sportovní hale Eden „Jana“. Využít můžete rovněž tamní sprchy a toalety. Týmy budou rozděleny do jednotlivých šaten rovnoměrně. O přesném rozřazení budeme informovat s předstihem na základě počtu přihlášených odboček.

Systém turnaje bude upřesněn na základě počtu přihlášených týmů po slavnostním rozlosování, které proběhne první týden v červnu za účasti představitelů SK Slavia Praha. K dispozici bude online přenos. Sledujte naše sociální sítě.

PRAVIDLA TURNAJE

 • Všechna utkání se odehrají míčem velikosti 5. Každý tým si minimálně jeden míč přiveze.
 • Hraje se systémem 4+1, střídá se hokejovým způsobem ve vymezeném území. Týmy nastoupí v jednotných dresech s čísly, brankář bude mít dres barevně odlišený.
 • Hrací doba je 1×12 minut. Utkání na všech 4 hřištích začínají i končí souběžně, bez ohledu na průběh utkání (hokejový princip).
 • Není povolena hra v kopačkách s kolíky. Chrániče holení jsou důrazně doporučeny, avšak každý hraje na vlastní nebezpečí.
 • Hra bez brankáře- tzv. power play není povolena. Brankář ovšem může překračovat libovolně půlící čáru a zapojovat se do hry.
 • Hráči nemohou v průběhu turnaje měnit tým, za který nastupují a všichni musí být řádně napsáni na soupisce včetně správného čísla dresu. Všichni hráči musí být členy Odboru přátel Slavie. Výjimku tvoří týmy, které nejsou odbočkami Odboru přátel Slavie a které schválil pořadatel. 
 • Auty na postranních čarách se kopou, auty za brankovou čárou rozehrává brankář rukou. Výhoz může brankář provádět i přes půlící čáru. Pokud dojde po výhozu k dosažení branky bez dotyku dalšího hráče, branka nebude uznána a brankář soupeře bude rozehrávat aut. Vzdálenost soupeře při rozehrávce autu rohu, nebo trestného kopu musí být alespoň 5 metrů od míče. Při rozehrávce ze středového kruhu alespoň 3 metry. Při rozehrávce autu od brankáře se nesmí hráč soupeře dotknout míče dříve, než opustí pokutové území nebo než ho brankář položí na zem.
 • Malá domů částí končetiny od kolene dolů (kolenem se již může), se nesmí chytat do rukou. V případě porušení pravidla je zahráván nepřímý kop z hranice pokutového území.
 • Vlastní gól z autového kopu, volného kopu, rohového kopu a rozehrávky ze středu hřiště neplatí, pokud se míče nedotkne nikdo jiný, než rozehrávající hráč. V takovém případě bude soupeř zahrávat rohový kop. 
 • V případě udělení červené karty pokračuje tým v oslabení až do konce zápasu. V případě, že bude stejný hráč vyloučen v turnaji podruhé, nemůže již do konce turnaje nastoupit.
 • Rozhodčí budou k zápasům nominováni pořadatelem turnaje. Pořadatel rovněž zajistí seznámení rozhodčích s pravidly turnaje. 
 • Rozhodčí neumožní vstup do hry hráčům s nepřelepenou náušnicí, prstýnkem, nebo jiným nebezpečným předmětem. Hrát není rovněž povoleno s rukou v sádře. Hra s brýlemi je povolena na vlastní nebezpečí a odpovědnost daného hráče.
 • Protesty může podávat pouze kapitán označený na soupisce, nebo označený vedoucí mužstva
 • V případě, že se mužstvo nedostaví k zápasu dle časového rozpisu, prohrává kontumačně 5:0.
 • Vedoucí mužstva, kterým může být i kapitán, svým podpisem na soupisce stvrzuje, že všichni hráči jsou členové Odboru přátel Slavie a že zvážili svůj zdravotní stav i rizika spojená s účastí v turnaji a jejich účast v turnaji je na vlastní nebezpečí. Hráči na turnaji nejsou pojištěni.
 • Za své osobní věci si zodpovídá každý účastník turnaje sám. Za případnou ztrátu, nebo poškození nenese pořadatel turnaje odpovědnost.

Slavia rugby

V rámci celostátního Setkání slávistů bude připraven doprovodný program na hřišti SK Slavia Praha Rugby , které je v těsném sousedství Fortuna Arény.

Doprovodný program sobota 10:00 – 15:00

Představení rugby, jako týmové hry a seznámení s jeho základy. Individuálně nebo malé skupiny.

Praktická ukázka rugby s možností vyzkoušet si přihrávku nebo skládku, včetně ovládání míče a přípravy na skládku.

Kop na háčko. Soutěž kopáčů, aneb není to jako kopat penaltu.
Individuálně.

Kop z kopátka z různých vzdáleností a úhlů.
Soutěž na 3 kopy. První z čáry 22 m kolmo proti háčku, druhý z čáry 22 m ve vzdálenosti 15 m od pravé autové čáry, třetí z čáry 22 m ve vzdálenosti 15 m od levé autové čáry.

V případě, že kopáč bude úspěšný ve všech pokusech, bude se pokračovat dalšími 3 kopy ze stejných míst, dále 3 kopy ze stejných úhlů z čáry 10 m, dále z půlící čáry atd. dokud se nerozhodne vítězi.

Vítězem bude hráč s největším počtem úspěšných kopů na háčko.

Kop z odrazu na háčko / drop gól.
Soutěž na 3 kopy. První z čáry 22 m kolmo proti háčku, druhý z čáry 22 m ve vzdálenosti 15 m od pravé autové čáry, třetí z čáry 22 m ve vzdálenosti 15 m od levé autové čáry.

V případě, že kopáč bude úspěšný ve ve všech pokusech, bude se pokračovat dalšími x kopy ze stejných míst dokud se nerozhodne vítězi.

Vítězem bude hráč s největším počtem úspěšných kopů na háčko.

Mini turnaj v touch rugby, tedy rugby na dotek. Jde o bezkontaktní formu rugby. Účastníci nemusí mít obavy o své zdraví. Týmy po 5 hráčích.

Touch rugby – jsou zachovány základní prvky rugby: 1. šišatý míč 2. nahrávka pouze dozadu 3. běh s míčem všemi směry 4. zastavení soupeře dotekem obou rukou – tzv. touch 5. dosazení bodů položením míče za koncovou čáru.

Hřiště ca 45×30 m, čas 2×7 minut, hokejové střídání. Forma bude rekreační, tedy bez vyhlášení vítězů.

Soutěž 1 na 1 Tackle and Score, slož a skóruj. Skládka je jednou z hlavních rugbyových herních situací. Cílem útočníka je položit míč za brankovou čáru, obránce mu v tom může zabránit skládkou. Jednoduchým způsobem lze takto vyzkoušet fyzickou podstatu rugby. Opět můžeme i v bezkontaktní variantě flag, kde skládku nahrazuje stržení pásků/tagů připevněných suchým zipem na bocích.
Individuálně

Pro kontaktní variantu doporučujeme používat chrániče zubů.

Rekreačně, v případě zájmu soutěžně každý s každým.

Vítězem je hráč, který překoná nejvíce obránců a zároveň zabrání skórovat nejvíce útočníkům.

Mlýn
Skupiny pro 3 nebo 8 lidech.

Možnost vyzkoušet si svázat plnohodnotný mlýn s možností tlačit do tzv. berana

pro menší skupiny možnost svázat si první řadu s možností tlačit do tzv. berana.