Celostátní setkání – Aktuální informace

Ahoj Slávisti, 

Už jen necelé dva týdny zbývají do celostátního setkání odboček, sepsali jsme vám proto aktuální důležité informace o organizaci a programu celého víkendu

Pátek 21. 6. – Chatová osada Pohádka

Všichni zájemci o páteční program v chatové osadě se prosím sjíždějte od 17:00 hodin. Ti, kteří mají zarezervováno, si převezmou klíče na recepci a ubytují se.Na místě se také přihlásí zájemci o snídaně. Cena za osobu a jednu snídani je 80 Kč. Snídaně bude probíhat formou švédských stolů od 7:00 do 8:30 v sobotu a od 8:00 do 10:00 v neděli.

 Parkování je možné přímo v areálu, vedle své chatky. V restauraci bude připraveno občerstvení. Zájemci si mohou také na místě zakoupit a opéct buřty.

Zhruba od 19:00 proběhne ohlédnutí za prvním setkáním odboru přátel v Bělé pod Bezdězem v roce 2001., následovat bude křest nových Červenobílých listů a cca v 20:30 vypukne Univerzita Slavia. V případě potřeby si vyhrazujeme právo na změnu časového plánu.

Připomínáme všem ubytovaným, že je třeba si přivézt vlastní spací pytel, případně ložní prádlo. Zájemci o stanování se nemusí obávat, prostoru pro umístění stanu je zde dostatek. 

Pivo bude točeno do kelímků, kdo bude chtít skleněná půllitr, přiveze si svůj.

Sobota 22.6.

PARKOVÁNÍ

Účastníci sobotního programu nechť se prosím scházejí na fotbalovém stadionu v Bělé pod Bezdězem od 8:00. Vzdálenost mezi fotbalovým stadionem a chatovou osadou je 1,3 km, prosíme proto ubytované, aby nechali pokud možno svá auta v osadě a vydali se pěšky. 

Pro sobotní účastníky setkání  máme vyčleněny celkem 3 parkoviště. První před sportovní halou, druhé u firmy Atmos a třetí „Na Háječku,“ které se nachází nad fotbalovým stadionem. Vzdálenost od místa konání je ze všech tří parkovišť přibližně stejná. Na každém parkovišti bude k dispozici až do začátku turnaje pořadatel, dbejte prosím jeho pokynů. Všechna tři parkoviště jsou bezplatná. Pro lepší orientaci při parkování a obecně při pohybu ve městě přikládáme mapku s popisem. V areálu stadionu, ani v jeho bezprostřední blízkosti není parkování možné.

Parkování Bělá pod Bezdězem

TURNAJ V MALÉ KOPANÉ

Sraz a zahájení

Od 8:15 do 8:45 bude probíhat prezence týmů. Každý tým předá soupisku všech hráčů jména i čísla dresů musí odpovídat realitě. Soupisku je možné si vyplnit s předstihem, najdete ji níže. K dispozici budou i na místě. Naproti vyplněné soupisce obdrží účastníci uvítací balíček, kde bude mimo jiné bulletin s programem, karton vody a poukaz na pivo a klobásu (na jednoho hráče 1 nápoj a jedna klobása.)

Šatny a převlékání

V zázemí fotbalového stadionu jsou k dispozici 4 šatny. Abychom zajistili větší komfort účastníkům, pronajali jsme si také šatny ve sportovní hale. Týmům, kterým je vyhrazena šatna ve sportovní hale doporučujeme využít rovnou parkoviště před ní, případně parkoviště firmy Atmos, které je cca 50 m vedle. 

Rozřazení šaten:

Fotbalový stadion:

Šatna 1:            Kardašova Řečice, Nečín, Tribuna Sever, K.H.B.

Šatna 2:            Hodonín, TS-Vyhrocená partička, Žilov, FO-OP

Šatna 3:            Bělá pod Bezdězem, Karlovarsko, Milevsko, Chomutov

Šatna 4:            Rožďalovice, Strakonice, Srdcaři z Východu, Fanklub

Sportovní hala:

Šatna 1:            Kolín, TS-A-E-I-O-U, Beta Fans, Podřípsko

Šatna 2:            Veleň, Beroun Fans, Doksy, AREA 114

Šatna 3:            Fanshop, MSFO, Je supr být sešívanej, Dětenice

Šatna 4:            Zahrádkáři Brandýs n.L., Vlajkonoši 1965, Blatná, Jičín

Šatny ve sportovní hale se z bezpečnostních důvodů zamknou v 9:30, proto si prosím potřebné věci vezměte s sebou na hřiště. Po ukončení působení v turnaji budou týmům opět odemčeny a plně k dispozici včetně sprch.

Nenechávejte v šatnách cenné věci, za případnou ztrátu nemůžeme nést odpovědnost.

Pozn.: Rozřazení šaten odpovídá rozřazení ve skupinách.

Slavnostní nástup a zahájení turnaje bude v 9:00.

V 9:30 se odehrají první zápasy. Žádáme všechny týmy o maximální dochvilnost. 

Finálový zápas je naplánován na 16:45.

SLAVNOSTNÍ VYHLÁŠENÍ VÍTĚZŮ SE USKUTEČNÍ V 17:15. Podařilo se nám zajistit zajímavé ceny, doporučujeme tedy týmům, aby na vyhlášení setrvali.

Systém turnaje

Turnaje se zúčastní celkem 32 týmů. V jednom týmu může nastoupit maximálně 10 hráčů. Týmy budou rozlosovány do osmi tabulek po čtyřech, kde odehrají zápasy systémem „každý s každým.“ Hrát se bude 1×12 minut. V případě vítězství získá tým 3 body, v případě remízy 1 bod. Z každé skupiny první dva týmy s nejvyšším počtem dosažených bodů postupují do osmifinále. Týmy z třetího a čtvrtého místa pokračují v turnaji v „pavouku poražených.“V situaci, kdy mají týmy v tabulce stejný počet bodů, rozhodují o pořadí doplňující kritéria v následujícím pořadí: 

 1. Vzájemný zápas
 2. Vyšší rozdíl skóre
 3. Vyšší počet vstřelených branek
 4. Nížší koeficient fair play (žlutá karta 1 bod, červená karta 3 body)
 5. los

Ve vyřazovací části sehrají týmy vždy 1×12-ti minutový zápas. V případě nerozhodného stavu rozhodují o postupujícím pokutové kopy. Penalty se kopou ve třech sériích, přičemž každý hráč může zahrávat pouze jednu. Pokud se po třech sériích pokutových kopů nerozhodne, zahrává každý tým po jedné penaltě systémem „náhlá smrt.“ V případě, že už se vystřídali všichni hráči z týmu a stále se o postupujícím nerozhodlo, opakují své penalty hráči v původním pořadí. 

U mužstev, která vypadnou ve vyřazovací části, rozhodne o konečném umístění následující pořadí kritériíí:

 1. Vyšší rozdíl skóre v celém turnaji
 2. Vyšší počet vstřelených branek v celém turnaji
 3. Nižší koeficient fair play (žlutá karta 1 bod, červená karta 3 body)
 4. Lepší skóre ve vyřazovací části turnaje
 5. Vyšší počet vstřelených branek ve vyřazovací části turnaje
 6. Los

Týmy, které prohrají v semifinále, sehrají zápas o třetí místo, vítězní semifinalisté sehrají finále. V play off poražených se zápas o 19. místo nehraje. Duel o třetí místo i finále se budou hrát 2×10 minut. Finále poražených bude standardně 1×12 minut. V případě nerozhodného stavu přijdou na řadu opět pokutové kopy. Systém je totožný jako v celé vyřazovací fázi.

PRAVIDLA TURNAJE

 • Všechna utkání se odehrají míčem velikosti 5. Míče pro hru budou jednotné a dodá je pořadatel ve spolupráci s partnerem akce.
 • Hraje se systémem 4+1, střídá se hokejovým způsobem ve vymezeném území. Týmy nastoupí v jednotných dresech s čísly, brankář bude mít dres barevně odlišený.
 • Není povolena hra v kopačkách s kolíky. Chrániče holení jsou důrazně doporučeny, avšak každý hraje na vlastní nebezpečí.
 • Hra bez brankáře- tzv.“power play“ není povolena. Brankář ovšem může překračovat libovolně půlící čáru a zapojovat se do hry.
 • Hráči nemohou v průběhu turnaje měnit tým, za který nastupují a všichni musí být řádně napsáni na soupisce včetně správného čísla dresu. Všichni hráči musí být členy odboru přátel. 
 • Auty na postranních čarách se kopou, auty za brankovou čárou rozehrává brankář rukou. Výhoz může brankář provádět i přes půlící čáru. Pokud dojde po výhozu k dosažení branky bez dotyku dalšího hráče, branka nebude uznána a brankář soupeře bude rozehrávat aut. Vzdálenost soupeře při rozehrávce autu rohu, nebo trestného kopu musí být alespoň 5 metrů od míče. Při rozehrávce ze středového kruhu alespoň 3 metry. Při rozehrávce autu od brankáře se nesmí hráč soupeře dotknout míče dříve, než opustí pokutové území nebo než ho brankář položí na zem.
 • Malá domů částí končetiny od kolene dolů (kolenem se již může), se nesmí chytat do rukou. V případě porušení pravidla je zahráván nepřímý kop z hranice pokutového území.
 • Vlastní gól z autového kopu, volného kopu, rohového kopu a rozehrávky ze středu hřiště neplatí, pokud se míče nedotkne nikdo jiný, než rozehrávající hráč. V takovém případě bude soupeř zahrávat rohový kop. 
 • V případě udělení červené karty pokračuje tým v oslabení až do konce zápasu. V případě, že bude stejný hráč vyloučen v turnaji podruhé, nemůže již do konce turnaje nastoupit.
 • Rozhodčí budou k zápasům nominováni pořadatelem setkání. Pořadatel rovněž zajistí seznámení rozhodčích s pravidly turnaje. 
 • Rozhodčí neumožní vstup do hry hráčům s nepřelepenou náušnicí, prstýnkem, nebo jiným nebezpečným předmětem. Hrát není rovněž povoleno s rukou v sádře. Hra s brýlemi je povolena na vlastní nebezpečí a odpovědnost daného hráče.
 • Protesty může podávat pouze kapitán označený na soupisce, nebo označený vedoucí mužstva
 • V případě, že se mužstvo nedostaví k zápasu dle časového rozpisu, prohrává kontumačně 5:0.
 • Vedoucí mužstva, kterým může být i kapitán, svým podpisem na soupisce stvrzuje, že všichni hráči jsou členové odboru přátel a že zvážili svůj zdravotní stav i rizika spojená s účastí v turnaji a jejich účast v turnaji je na vlastní nebezpečí. Hráči na turnaji nejsou pojištěni.
 • Za své osobní věci si zodpovídá každý účastník turnaje sám. Za případnou ztrátu, nebo poškození nenese pořadatel turnaje odpovědnost.

Doprovodný program

Od 8:00 bude možné se přihlašovat na prohlídku města. Sraz zájemců proběhne na předem avizovaném místě v 10:30. Na programu je návštěva bělské kotlářské firmy Atmos, kde nás provede její majitel pan Cankař zázemím společnosti a povypráví o tradici a historii společnosti. Potom se přesuneme do muzea Podbezdězí v Zámku, kde proběhne komentovaná prohlídka. Role průvodce se ujme archeolog a historik Adam Kout. Plánovaný návrat je kolem 12:30. 

Ve 14:00 vystoupí na hřišti taneční uskupení „Rozpustilé bábinky“ z Hronova se svým slávistickým číslem. Toto uskupení možná znáte z webových stránek odboru přátel.

Na své si přijdou také děti. V zadní části hřiště bude skákací hrad. K dispozici bude také stánek s barvami na obličej, kde bude možné si nechat nakreslit nejenom slávistické symboly.

I po skončení turnaje bude možné se občerstvovat na hřišti a to až do 19:00. Také v chatové osadě budeme k dispozici restaurace a výčep. Tady se restaurace zavře v 20:00 a odebereme se na zábavu do sokolovny. Ve městě je k dispozici také v průběhu celého dne restaurace U Beránků a asijská restaurace Sauna.

Večerní zábava v sokolovně

Brány sokolovny se otevřou v 19:00. Těšit se můžete na živou kapelu Heretics. Zahrají nám kvalitní světový rock a big beat a kdo ví, třeba se dočkáme i nějakého překvapení…J.

Na zábavě proběhne také charitativní tombola. Celý výtěžek bude věnován Cetru 83 v Mladé Boleslavi, které se zabývá prací s postiženými lidmi. Těšit se můžete na zajímavé ceny.

Těm, kteří vydrželi číst až do konce, odhalíme jedno tajemství- PRVNÍ CENOU V TOMBOLE JE ORIGINÁLNÍ MISTROVSKÝ DRES SK SLAVIA PRAHA PODEPSANÝ HRÁČI A TÝMU.

Víc už ale neprozradíme. JTěšíme se na vá. Věříme, že se vám bude u nás líbit a společně si užijeme skvělý slávistický den!!!

SLAVII ZDAR!!!

Za slávisty z Bělé pod Bezdězem a Dětenic Lukáš Gavlák

One thought on “Celostátní setkání – Aktuální informace

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..