ČESKÁ LÍPA: VIKINGOVSKÉ ŠPEKÁČKY 2015  

Zatímco na jiném místě popisované letní akce v Havlíčkově Brodě i ve Šternberku měly v několika směrech punc jedinečnosti, v pořadí již čtvrté opékání špekáčků a klobásek v hezkém prostředí areálu českolipské Lokomotivy mohlo mít pro někoho punc jen opakování tradice. Na první pohled možná – opět zavoněly tradiční pochoutky z Horní Libchavy, které nenajdete v této kvalitě v žádném supermarketu a které jsou vlastně jen potvrzením někdejšího umění zlatých rukou českých řezníků. Opět se sešla parta českolipských slávistů, kteří si už 15 let říkají Vikingové, opět za ústředí přijeli oba „doktoři Míšové“ a  všemu přálo tradičně hezké počasí. Takže o čem vlastně psát?

V řadě věcí však letošek přece jen trochu lišil. Přijela početná skupina slávistů z blízké Skalice, pejsek byl tentokrát přítomen pouze jeden, zato však přibyly děti, několik miminek nevyjímaje. A nejváženějšími hosty byli tentokrát přátelé z nedaleké Bělé pod Bezdězem, protože to byli právě oni, kteří Českolipským v prvních krůčcích výrazně pomáhali. A vzpomínky př.Dlouhého na pohnuté roky v českém pohraničí, ale i na život na odbočkách v Meziboří a později v Bělé pod Bezdězem musely zaujmout každého! A vlastně se jednalo i o trochu posunutou oslavu padesátin Rudy Vinaře, hlavní to vikingovské duše!

Od 20:15 začínal na ČT sport přenos s Ostravy, někteří spěchali domů, ti nejvěrnější sledovali  zápas přímo na Lokotce.  Na Baníku to dopadlo nadmíru dobře, takže sobota 22.srpna byla takovým malým slávistickým dnem, asi nejen tady na českém severu!

                                                                                                                                                                                                      Dobi

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..