CESTA FANOUŠKŮ Z HAVLÍČKOVA BRODU ZA SLÁVIÍ DO ITÁLIE PŘES VRCHOLKY HOR

Jako správní fanoušci jsme se rozhodli podpořit naše hochy na soustředění v Levico Terme. Cesta tam proběhla až na malé komplikace s motorem našeho vozu jménem „Tijani“ dobře.

Komplikace nastaly až v cílové horské vesničce Valurva asi 100 metrú od našeho hotelu, kde na nás již netrpělivě čekali pan Honza Čapek a jeho kamarád. Hotel st.Catharine se bohužel jmenuje stejně jako nejvyšší vrchol okolní části Alp. Když jsme tedy uviděli ukazatel s tímto nápisem, zajásali jsme a vydali se tímto směrem. Z počátku jsme si mysleli, že se s našimi přáteli brzy shledáme a také jsme je o tom v pravidelných půlhodinových intervalech ujišťovali. Teprve když už jsme je informovali asi po desáté a oni začali být na recepci dosti nervózní, došlo nám, že tudy asi cesta do hotelu nevede. Silnice, později asi ve výšce 2200 m.n.m., spíše polní cesta, kde by – jak jsme si mysleli – neprojel ani cyklista, stoupala stále strměji výše a neustále se zatáčela téměř o 360´. Omyl!!!! Na jednoho cyklistu jsme v husté mlze před námi málem narazili.

Když jsme zmrzlého holandského sportovce i s kolem naložili, objevilo se před námi auto,které zdolávalo tento vrchol z opačné strany a od posádky, která kvůli nám musela asi 500 metrů couvat, jsme se dozvěděli krutou realitu. Byli jsme ve výšce 2830 m.n.m. Malá chatka tam sice byla, ale rozhodně nepřipomínala luxusní hotel, na který jsme se tak těšili. Čekala nás tudíž cesta dolů, která byla horší než nahoru a potvrdila se tak známá věta z filmu Sněženky a machři,že „zkratka je sice delší, ale o to nebezpečnější“. Těchto cca 40 zbytečných kilometrů nám zabralo asi 6 hodin času a ubralo téměř polovinu nádrže, jelikož se nedalo jet jiným rychlostním stupněm než na jedničku a s nižším rychlostním stupněm výrobce našeho dopravního prostředku nepočítal.

Nicméně díky naší zkušené řidičce Janičce Kučerové, která zdolala již nejeden vrchol, jsme zbytek cesty bez větší újmy úspěšně dokončili. Kvůli této časové ztrátě jsme si nemohli dopřát zaslouženého občerstvení, neboť téměř všechny restaurace již byly zavřené.

Dobi

[nggallery id=120]