DALŠÍ SLÁVISTICKÝ SUPERVÍKEND NA ODBOČKÁCH – 5.-7.8.2011

Podobně jako jsme mohli psát o prvním červnovém víkendu jako o slávistickém supervíkendu, kdy se uskutečnily akce v Příbrami, Brandýse nad Orlicí a Libiši, lze tento příměr použít i pro první víkend srpnový – posuďte sami (připojené obrázky dokumentují úspěch těchto akcí)


BESEDA A POKŘTĚNÍ ZNAKU ŽILOVSKÉ ODBOČKY V KAZNĚJOVĚ

V pátek 5.8 . se sešli v útulné klubovně na hřišti v Kaznějově členové a hosté žilovské odbočky, která, jak známo, působí na celém severním Plzeňsku a volba padla nyní na Kaznějov. Cílem přátelského setkáni byla jednak beseda s internacionálem Pavlem Novotným a dále pokřtění vlastního znaku žilovské odbočky, čímž se Žilov zařadil mezi odbočky s vlastním erbem (časem přineseme přehled všech dosud vytvořených znaků našich odboček). Ve znaku vedle symbolů Slavie najdeme i lipové ratolesti, což dokumentuje i tradiční každoroční výsadbu lipek v žilovské aleji – na počet úspěchů i na povzbuzení nadějí do budoucna!

Zlatým hřebem celého setkání pak byla beseda s Pavlem Novotným, slávistickým mistrem republiky z roku 1996 a členem stříbrného celku z ME v témže roce, který se opět ukázal jako výborný vypravěč, který přiblížil nejen svoji bohatou kariéru včetně startů v Bundeslize, ale i nejeden postřeh o minulosti i současnosti českého fotbalu. A nelze než nesouhlasit s povzdechem nad tehdejšími předpisy EU, kdy pro Čechy, jako tehdejší nečleny EU, byly přestupy komplikovanější a vlastně to byly administrativní zásahy, které znemožnily Pavlův start ve vysněné Premier League!

Akce žilovské odbočky vždy přilákají i přátele z blízkého i vzdálenějšího okolí, Vedle tradičních zástupců z Prahy (Čapek, Dobiáš) a přátel z družebních odboček z Příbrami i Klatov přivítali v Kaznějově i členy z Havlíčkova Brodu, kteří mimo jiné líčili i svoje zážitky z cesty do Itálie za Slavií, která tam byla letos na soustředění. A vtipný článek o menších trablech turistů z HavlBrodu připojujeme i jako samostatný článek, ve fotogalerii pak pár snímků z tohoto pozoruhodného výletu.

Pominout nesmíme ani vynikající kuchyni a vůbec celé občerstvení na stadióně v Kaznějově i fakt, že se páteční přívalové deště celé akci nakonec vyhnuly.

SOBOTA PŘINESLA DALŠÍ ÚSPĚŠNOU STRÁNKU V HISTORII MEMORIÁLU STAŠKA BARTOŠE V BRANDÝSE NAD ORLICÍ

Co se počasí týče, sobota 6.8. již tak úspěšná nebyla, většinu tradičního dorosteneckého turnaje – Memoriálu Staška Bartoše v Brandýse nad Orlicí provázel, většinou sice drobný, ale přece jen déšť. To však vůbec nevadilo pěti zúčastněným celkům z bílzkého i vzdálenějšího okolí – Svitavám, Žamberku, Kostelci nad Orlicí, Chocni a hráčům z blízké vísky Jehnědí, aby v boji každého s každým připomněli památku Staška Bartoše, jednoho z nejvěrnějších členů odbočky, který se zasloužil mimo jiné nejen o úzké propojení na sportovce z „městečka maličkýho“, zejména s místním fotbalovým Spartakem.

Každý turnaj potřebuje i solidní zázemí pro zúčastněné celky i diváky – a o to se starají především členové odbočky. A to jak o potřebné naplnění pitného režimu, tak i o doplnění potřebných kalorií. Jako lahůdka č.1 byly vyhodnoceny pravé domácí bramboráčky, kdy se o jejich výrobu, stejně jako o distribuci dalších lahůdek starala spol s Maruškou Kyselkovou  ženská část rodu Voženílků a Vondrků! Zajištěny byly i chutné obědy v restauraci U suché dásně, takže i po této stránce vše klaplo na jedničku s hvězdičkou.

Role moderátora se ujal po loňských výborných zkušenostech Pepa Diblík. A jestliže byl v loňském roce jeho debut označen jako průlomově vynikající, letos dokázal, že by klidně a s přehledem překonal i nejednoho renomovaného ubrebtaného televizního komentátora, natož příšerného klokaního hlasatele utkání Bohemky se Slavií!

O přestávkách zbyl i čas na popovídání i na vzpomínky na proběhlé akce – stále je zde v myslích zdařilá oslava 30.výročí odbočky (jubilejní znak i při Memoriálu vévodil výsledkové tabuli!), ale i tradiční červencové putování na kolech – tentokrát podél Dunaje bavorskými i rakouskými stezkami!

[nggallery id=121]

CYKLISTICKÉ ROVINĚ U KOLÍNA 7.8. OPĚT NEPŘÁLO POČASÍ, ALE TENTOKRÁT BYLO ODHODLÁNÍ 32 ÚČASTNÍKŮ SILNĚJŠÍ!

Možná, že si ještě vzpomenete na dva loňské marné pokusy, kdy Kolínští připravili cykloputování podél Labe směr Poděbrady a Nymburk a v obou případech plány zhatilo obrovsky nepříznivé počasí. A ani letos vyhlídky nebyly nejlepší, ale tentokrát ten nečas nebyl tak vtíravý, a tak se dopoledne sjelo 32 deštivzdorných slávistů – deset z Veleně, tři z Brandýsa, dva z České Třebové, jeden Chrudimák. Na zbylý počet vše doplnili nejen domácí Kolínští, ale dvojice Nymburských a čtveřice Velkooseckých, kteří se pelotonu vydali naproti.

Podrobně líčí tradičním výborným  a sobě vlastním způsobem organizátor celé akce, MUDr. Michael Janáček a dovolujeme si Vás odkázat na kolínský web http://opskolin.webnode.cz, kde je vše popsáno do nejmenšího detailu. Z naší strany pak míří do Kolína poděkování za výbornou propagační a zároveň rekreačně-sportovní akci!

Dobi

[nggallery id=119]