CO NÁS ČEKÁ NA ODBOČKÁCH: LEDEN A ÚNOR 2018

Vážení přátelé,

život na našich odbočkách je rozmanitý, a proto jsme se rozhodli, že vás o tomto životě budeme informovat nejen po skončení různých akcí, ale také ještě před jejich zahájením. Třeba Vás některá zaujme natolik, že se zúčastníte, nebo dokonce přidáte ruku k dílu. Ty méně akčnější odbočky zde také mohou najít nějakou inspiraci. 

Odbočkám přejeme mnoho zdaru a případné akce můžete hlásit pomocí formuláře na konci tohoto článku.

20 ledna 2018. Konají se hned dvě akce ve dvou odbočkách. Rebelové z Havlíčkova Brodu se rozhodli, že uspořádají druhý ročník turnaje ve stolním tenise s názvem „Slávistické prasátko„. O prvním ročníku si můžete přečíst zde nebo také zde. Kdo má zájem se zúčastnit, ať co nejdříve kontaktuje Havlíčkovbrodské zde. Druhou akcí v tento den je „Valná hromada OP Strakonice„. Naše největší odbočka se transformovala na samostatný zapsaný spolek a nyní je čas na bilanci za uplynulý rok. Přejeme tedy klukům do Strakonic, ať se valná hromada vydaří. Více informací naleznete zde.

26 ledna 2018. Partička slávistů, kteří si říkají MSFO, je pro mnohé aktivní slávisty rozhodně známým pojmem. Kluci se rozhodli, že rozšíří řady našich odboček, a v druhé polovině roku 2017 tak i učinili. Mimo společných výjezdů a jiných akcí se nyní rozhodli, že uspořádají i jednu akci veřejnou, a sice výměnu kartiček, a to nejen hokejových ale i fotbalových. Fenomén výměny kartiček existuje již mnoho let a nejeden fanoušek je má dodnes schované. Nyní máte možnost své album oprášit a ty, co máte vícekrát, vyměnit za některé, které vám ve sbírce chybí. Držíme jim palce, ať se akce podaří a co nejdříve zopakuje. Podrobnosti naleznete zde.

3 února 2018. První únorovou sobotu se koná již několikátý ročník Vepřových hodů ve Strakonicích. Kdo tam byl, tak ví, že to stojí za to. Proto pokud máte čas, určitě se do hospůdky Na Křemelce vydejte. Začátek je v 10:00 a nic nezkazíte tím, že se předem nahlásíte. Informace naleznete tady.

7 února 2018. Klatovská odbočka patří mezi ty zasloužilé a schopné což jistě dokázali v červnu 2016, kdy pořádali celostátní setkání slábistů. Mnoho z nás určitě na toto vydařené setkání vzpomíná. Nyní svolávají řádnou valnou hromadu a součástí bude i Univerzita Slavia. Takže členové odbočky Klatovy na valnou hromadu mají nástup v 18:00 a zhruba od 19:00 začne Univerzita Slavia s tématem „Slávistická hrdost“.

9 února 2018. Přítele Karla Vavřinu, předsedu odbočky Božetice, není asi pořeba nijak představovat. Naopak znovuobnovenou odbočku Milevsko by asi bylo vhodné představit aspoň částečně. Slávisté okolo Jirky Červenského, předsedy odbočky Milevsko, dali o sobě vědět hlavně na posledním setkání slávistů ve Strakonicích, kde se s týmem dostali až do finále. Nakonec sice podlehli obhájcům trofeje z předchozího roku, ale všichni víme, že s nimi do budoucna musíme počítat. No a Karel s Jirkou se rozhodli, že nejen pro své členy uspořádají Univerzitu Slavia. Proto Univerzita Slavia opět vyjede mimo Prahu, a to přímo do Milevska. Podrobnosti hledejte tady.

12 února 2018. A já už jen velmi telegraficky informuji, že tradiční posezení pražské odbočky AREA 114 má pevně dán nejen termín ale i místo. Pokud se za námi chcete vydat, dejte nám vědět pomocí formuláře na stránce akce. Rádi vás uvítáme, ale občas máme těsno, tak ať zajistíme místa. Někdy máme hosta a někdy taky ne, podle toho jak to zrovna vyjde. Informace a rezervace zde

David Ocetník

předseda odbočky AREA 114  a člen výboru Odboru přátel

(článek nebyl redakčně korigován)

Plánujete také nějakou akci? Dejte nám vědět!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..