DO ROŽĎALOVIC VKROČILA PATNÁCTKA

15let_rozdalovice4Velká slávistická rodina z městečka Rožďalovice (pomezí Nymburska a Jičínska) slavila v sobotu 5. září 2015 patnáct let své oficiální existence. Jubileum tato slávistická stočlenná parta prožívá v plné síle. Přesně tak, jak žila po celou dobu.

Dávno před založením svého slávistického fanklubu už jezdili na velké slávistické bitvy. A rokem 2000 jen oficiálně dali fanouškovskému světu Slavie najevo – jsme tu! Od té doby přibyly desítky výjezdů za Slavií do Prahy, po naší zemi i po Evropě. Prostě vypravit autobus plný slávistů není žádný problém. Jejich velká odbočková vlajka je nepřehlédnutelná.

Rožďalovická odbočka Odboru přátel pořádá v rámci své obce mnoho slávistických akcí, kde společným jmenovatelem je zábava pro děti i pro dospělé. Maškarní rej, Slávistické čarodějnice, Mikulášská zábava. Pamatují velké fotbalové bitvy na fanouškovských turnajích v Poreči, utkávali se se zdejšími sparťany, fotbalové družstvo reprezentovalo i na okolních turnajích jako třeba v Černém Dole. Vyhlášené jsou prosincové výroční schůze. Na akcích nikdy nechybí zajímavá návštěva z A týmu naší Slavie. Proč? Protože všichni vědí, že mezi těmito lidmi jim bude fajn.

A kolikrát zvítězili na turnaji v rámci celostátního Setkání slávistů! Hned na tom prvním v Bělé pod Bezdězem v roce 2001, v České Lípě 2006 a v Plasích 2012. Sami pak dvakrát sezvali celou sešívanou republiku k sobě v letech 2004 a 2010 a my všichni jsme mohli obdivovat velikost jejich slávistické rodiny, jejich týmovost, pohostinnost. I jejich drahokam – klubovnu, která je doslova symbolem slávistů z Rožďalovic. Svépomocí opravili chátrající domek, který nyní zdobí stovky artefaktů. Je to doslova muzeum – ne, je to svatostánek sešívané víry.

Nelze postihnout vše kolem této po dlouhé roky největší odbočky Odboru přátel Slavie. Jsou fenomén. Unikum. Inspirace. Každý z členů je osobnost a slávista do morku kosti, ale přeci jen nějací šéfové party musí být, takže když něco řeknou bráchové Marek a Stanislav Veselí, tak to prostě platí.

Patnáct let naplněných bohatou činností, které způsobily, že Slavia je v jejich městečku pojmem a Rožďalovice jsou pojmem v kruzích slávistických, bylo završeno oslavou ve zmíněné klubovně.  Gratulovat přijela delegace z Bělé pod Bezdězem pod vedením přítele M. Dlouhého (zakladatele myšlenky celostátních Setkání slávistů), přátelé z Kolína. Z Prahy dorazil Jan Čapek, Ivanka Šimková předala nádherný dort. Z A týmu Slavie pak hráči Jan Štohanzl a Karel Hrubeš, kteří po přečtení zdravice předsedy Odboru přátel Ing. Martina Kroba předali jubilantům pamětní plaketu. A pod dohledem Michala Býčka zdatně besedovali.

Oslavný večer s grilováním prasátka, se stoly plnými jídla, nevyčerpatelnými zásobami pití, mohl začít. V klubovně i kolem ní se živé diskuse stáčely nejen ke vzpomínkám, ale i do budoucna, k novým majitelům fotbalové Slavie. Nad hlavami účastníkům vlála červenobílá vlajka s pěticípou hvězdou na hrotu postavenou.

Velká slávistická rodina slavila krásných patnáct let a my Rožďalovickým přejeme, ať jim vydrží elán, nápady i nadšení pro naše barvy. A děkujeme za vše, co po celou tu dobu odbočka ve prospěch slávistické myšlenky vykonala.

Fotogalerii nejen z oslav najdete buď na facebookových stránkách rožďalovické odbočky nebo na webu: http://slaviafansrozdalovice.wgz.cz/rubriky/oslava-15-vyroci-odboru-pratel

Michael Janáček

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..