DVĚ SMUTNÉ ZPRÁVY O ÚMRTÍ VÝZNAMNÝCH SLÁVISTŮ

Řeklo-li se v devadesátých letech mimopražští slávisté, jako ozvěna se ozvalo mimo jiné určitě i Louny! Zdařilé sportovní oslavy 100 let Slavie, poslední Memoriál Vlasty Kopeckého, každoroční beznadějně vyprodané plesy. Louny byly tehdy nejsilnější odbočkou OP.

Koncem století se staří matadoři pokusili předat štafetu mladším, ale to se moc nepovedlo, a tak jsme stále viděli partu, kterou vedli ti, které každý s lounskými slávisty spojoval. A stále se těšili na pravidelný výjezd do populárního Maikolandu, kde bývali hosty i organizátory krásného odpoledne!
Bohužel čas se nedá zastavit, kdesi ve slávistickém nebi jistě již organizují slávistické akce předseda odbočky př.Hora i tajemník př.Martinovský a 7.května k nim přibyla i duše neúnavného organizátora Bohuslava Marka, který zemřel ve věku 79 let.
Čest jeho památce!

Nejen mezi fanoušky slávistické kopané žen bylo jistě známé jméno Ing. Josefa Zurynka. Po slavné éře trenéra Vildy Marzina nastal trochu útlum, aby pak přišel přísný a náročný trenér Ing. Josef Zurynek a kopaná žen se vrátila opět na příčku nejvyšší. Dokázal skloubit trenérskou činnost a slávistické srdce s náročnou prací v cestovním ruchu a nic neošidit. Ani Ing.Zurynek již není mezi námi, zemřel ve věku 67 let!

Čest jeho památce!

Dobi