JAK SLÁVISTÉ SPORTUJÍ?

Do špičkové role se právem natlačil Kolín! Zmiňme i vítězné posvícenské derby v Dobrovízi!

V naší korespondenci i na stránkách odboček se objevují mimo jiné i více než sympatické zprávy o aktivním sportování na našich odbočkách, Není zase tak důležité, kdo zvítězil a kdo byl poražený (i když každičká výhra nad věčným rivalem zahřeje v současné atmosféře dvojnásob!). A na toto téma je článek Mirka Hoštičky o tradičním posvícenském derby v Dobrovízi u Prahy:

Historie dobrovízského derby se opakuje! Slavia – Sparta 5:2!

Uběhl rok a zase nastal čas posvícení v Dobrovízi. A s ním i tradiční zápas fans Slavia  – fans Sparta.  Posvícenské derby místních fanoušků Slavie a Sparty dopadlo –  jako již tradičně – vítězstvím fanoušků Slavie 5 : 2. V 5 min. Luboš Krupička sice nepřesnou střelou branku nedal, ale o pár minut později přihrávku svého syna Lukáše proměnil v první branku . Celý poločas měla Slavia převahu, ale druhou branku dal až těsně před poločasem opět Luboš Krupička. Ve druhém poločase Lukáš Krupička (hráč kladenského dorostu) obešel 3 hráče Sparty, ale trefil jen břevno. Odražený míč doběhl Luboš Krupička a zvýšil na 3 : 0. Sparťané se však nedali a Jindřich Hlůže snížil postupně na 3 : 2. Na hřiště se musel vrátit do obrany Pavel Krása. Střelecké štěstí neopustilo Luboše Krupičku, který za přispění svého synovce Radka Soukupa vstřelil čtvrtou branku a v závěru i poslední,  5.gól zápasu. Za přihrávku poděkoval svému synovi Lukášovi. Škoda, že takového vynikajícho střelce nemáme teď ve Slavii!. Všichni ale doufáme, že už konečně bude líp!
Fans Slávie získal od svého soka prémii 100 piv a „rudí“ mají další rok na přemýšlení , jak překonat lepší “ červenobílé “ .
Mirek Hoštička

dobroviz

Co připravili Kolínští na podzim?

Nelze nezmínit sportovní aktivity Kolínských, za nimiž většinou stojí MUDr.Michael Janáček. Jarní Bowlení, cyklistická Rovina u Kolína patří mezi nejznámější. Ale ani čas podzimní aktivity Kolínských neutlumil. Připravují se dvě zajímavé tradiční akce, v závěru si pak přečtěte Míšovo líčení tradičně neotřelým způsobem reportáže o bowlingu v Pardubicích.

Nejprve to, co se chystá:

28. října Kolinea Cup

3. ročník tenisového turnaje čtyřher, sraz 8:30 hod, Nová Ves u Kolína

3. prosince Slávistická kuželka

bowling smíšených párů, Kutná Hora, hra 14-17 hod
A konečně zmíněný článek MUDr. Janáčka

BOWLINGOVÝ TURNAJ JEDNOTLIVCŮ „O PERNÍKOVÝ EDEN“ V PARDUBICÍCH 9.10.2011

Jarda Dostál je jeden z mála slávistů v Chrudimi. Minimálně stran slávistů známých naší partě, potažmo Odboru přátel jako takového. Pardubice a Hradec Králové jsou pak na takové odvážlivce snad už úplně němé. Aspoň, co se našich aktivit někoho oslovit, sehnat, ulovit a přizvat, týkalo.

V Pardubicích ale mají jednak velké nádraží, kam jezdí rychlé i pomalé vlaky snad odevšad. Hned vedle něho pak hypermarket Albert s funkční bowlingovou osmnáctidráhou. Čiliže dostupný doslovný ráj vyznavačů tohoto sportu.A zmíněný Jarda Dostál se nebál nám to říci. Nachystal bowlingový turnaj a nám už zbylo se jen sejít, respektive z různých dálek sjet.

Velké herně by odpovídalo velké množství hráčů. Nebo velké výkony. Dejme tomu, že nám se dařilo spíš to druhé. Jednak vlastní pílí a uměním, jednak díky systému notap 8-9-10. I když to chvílemi byla spíš deziluze, nakonec nějaké bodíky to nahnalo….21 nadšenců účastnického pole od Veleně, přes Kolín, Havl Brod, Chrudim a Brandýs nad Orlicí po Českou Třebovou. Bráno po ose horizontální. Smíšeně amatérských i skoroprofesionálů (osa kvalitativní vertikální) spustilo svůj herní koncert po desáté hodině. Na každé dráze dvojice a po jedenácté už se jen sbíraly výsledky. A vyhrát mohl jen jeden, protože to byl turnaj jednotlivců.

Kdo byl kolikátý v nižších patrech tabulky, na to už se historie v detailu ptát nebude. Oceněno bylo prvních pět. Čím výše, tím více cen do ruky – takže vzestupně Jana Vondrková, František Ludvík, o bod výš a tudíž na pomyslné bedně Josef Vondrka, pod trůnem Jaroslav Dočkal. A na vrcholu úplném Petr Tomášek – favorit turnaje, 688 bodů za tři kola. Spočtěte si průměr a uznáte, že hlavní cenu – Perníkový Eden –  si po zásluze veze domů on. Zda jej sám sní, nebo svěří širší rodinné pomoci, nevíme. Kdyby snad tato situace nastala, dostal ještě na přilepšenou lahvičku vína, sadu čajů a hrneček s motivem z Chrudimi. Možná se z něho stane i sběratel keramiky, není to první hrnek… Ale to taky nevíme, jen se to jaksi k úvaze nabízí 🙂

Víme ale, že byl stejně jako všichni ostatní oceněn ještě malým perníčkem se ztvárněním loga našeho oblíbeného klubu. Dětská divácká podpora pak perníkovým koníkem a barevným lízátkem. Oceněn byl za nejvyšší nához dne Jarda Dočkal 297 bodů a Jana Vondrková 253 bodů.

Spokojeni snad tak byli všichni. Někteří, že se hrálo v pořádné bowlingové herně. Někteří, že nehráli na dráze číslo 6. Jiní, že mohli jet vlakem a nemuseli pít různé jedovaté nápoje barvou či chutí. Mnohé zařídilo i polední obědové menu. Dohodli jsme i nějaké další společné akce. A protože všichni vypadali spokojeně, mohli být spokojeni i pořadatelé. Ředitelem akce Jardou Dostálem počínaje. Protože viděl po delším čase usmívající se slávistické obličeje. A taky slyšel, že všichni zase rádi přijedou.

Hlavní cenu a drobné perníkové pozornosti vyrobilo pardubické Perníkářství Janoš. Za podporu akce poskytnutím slevy za zapůjčení obutí děkujeme i Luka bowlingu, jmenovitě panu Loučkovi.

pernikovy_eden

Kompletní výsledky a další kolínské podrobnosti najdete na: http://opskolin.webnode.cz/