JAKÝ OTEC, TAKOVÁ DCERA

Karel Rada, člen reprezentačního fotbalového týmu České republiky na evropských šampionátech v letech 1996 a 2000 a na sklonku 90. let minulého století i v 56 zápasech pilíř obrany Slavie, zavítal na zápas sešívaných. 

Abychom si rozuměli – šlo o zápas žákyň a Karel Rada přivezl z Plzně družstvo „Viktorek“, jehož je trenérem.  Na place se proháněla i Radova dcerka Adéla.

 

Karle, mohl byste našim čtenářům připomenout, jakým směrem plula – po opuštění Slavie v roce 2000- loďka vašich dalších angažmá?

Slávistická etapa byla v mé fotbalové kariéře uprostřed dvou zahraničních angažmá. Přišel jsem do ní v roce 1999 z tureckého Trabzonsporu a opouštěl jsem ji další rok směrem Eintracht Frankfurt. Díky účasti Slavie v evropských pohárech jsem se do Německa dostal. Na období ve Slavii moc rád vzpomínám, protože jsme tady měli výbornou partu a myslím, že i herně se nám dařilo. Bohužel k úspěchu nám vždycky chyběl krůček, o kousek nám utekl postup do Ligy mistrů, stejně tak titul. Je to velká škoda. Po návratu jsem od roku 2002 hrál v Teplicích a kariéru jsem uzavřel o šest let později ve Vršovicích, v Bohemce.

Co považujete za svůj  větší slávistický úspěch – účast v evropských pohárech nebo vítězství v Českém poháru ?

Já bych to cenil stejně. Měli jsme v obou soutěžích zdatné soupeře.

Když jste odcházel z Frankfurtu, všichni jsme čekali, že přijdete zase do Slavie. Nikdo vás neoslovil?

Ne, v té době se žádný kontakt ze strany Slavie neuskutečnil, proto jsem jednal s Teplicemi, se kterými jsem se brzy domluvil.

Jak jste se dostal k žákovskému fotbalu?

Díky dceři, která měla zájem hrát v Plzni fotbal. Když jsem ji začal vozit  na tréninky a zápasy, byl jsem asi před pěti lety osloven, zda bych neměl zájem trénovat děvčata FC Viktorie Plzeň. Tak jsem souhlasil..

To by mohl být odrazový můstek k trénování ve vyšších soutěžích, třeba i mužských.

To ne, uvidíme, já tomu nechám volný průběh, nemám zatím přílišné ambice, v tuto chvíli mě to baví u holek, tak tu zůstanu.

Moc vám děkuji za rozhovor.

Mimochodem, naše žákyně prohrály s Viktorkou Plzeň 1:2.

Ptal se Čapek, redigoval Váňa

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..