Je nám 128 let

V listopadu 1892 – konkrétně 14. dne tohoto měsíce – byl v Praze založen Akademický cyklistický odbor Slavie (ACOS) a od té doby píšeme historii sportovní Slavie. V souvislosti s touto událostí pořádá každoročně slávistický cyklistický oddíl „narozeninovou“ jízdu Tour de Slavia po památných místech spojených s červenobílou historií i dušičkovým uctěním památky jejích významných tvůrců. I letos byla akce uskutečněna, koronaviru i počasí navzdory! Vzhledem k panujícím omezením byla jízda pojednána štafetovým způsobem s dvoumetrovými odstupy účastníků na jednotlivých úsecích. Celková délka štafety měřila úctyhodných 130 km.

První ze zastávek od startu v Edenu byl hrob otce zakladatele Slavie MUDr. Jaroslava Hausmana, který se nachází v městečku Kostelec nad Černými lesy. Členové cyklistického oddílu položili na jeho hrob věnec. Na následné trase Český Brod, Sadská, Lysá nad Labem, Brandýs nad Labem a zpět do Edenu byly položeny i věnce na hroby úspěšných cyklistů Františka Haupta a Otakara Rozvoda.

Za uspořádání akce, které se v minulých letech účastnili i členové Odboru přátel, nezbývá než členům Klubu cyklistů Slavia Praha a zvláště jeho předsedovi Karlu Koprovi poděkovat.

O zakladateli Slavie vyšel v aktuálním listopadovém čísle „časopisu pro kraj jihovýchodně za Prahou“ Zápraží v rubrice Z historie článek, který můžete nalézt zde: 

HCH

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..