MAŠKARNÍ REJ V ROŽĎALOVICÍCH

Dne 3. 3. 2018 jsme se již pošestnácté sešli na sále radnice v Rožďalovicích na maškarním reji. Při zrodu naší odbočky jsme si dali za hlavní činnost pořádaní akcí, hlavně pro děti, ale i pro dospělé. Celodenní maškarní rej se proto nabízel. Za šestnáct let se prostřídala spousta krásných masek, jak dětských, tak i dospělých. Postupně se z reje stala krásná tradice, na kterou se lidé těší celý rok. Nápaditost při výrobě masek, zvláště na dospělém reji, je vždy obdivuhodná. A každoroční návštěvy, cca 200 účastníků, je toho důkazem.

Vždy rek začíná maškarním pro děti, o který se vždy staraly naše ženy. Po deseti letech jsme se rozhodli pro změnu a moderování karnevalu jsme přenechali našemu kamarádovi Honzovi Vávrovi (Krejčík Honza) a z dětského reje se stala vyhlášená akce pro děti v celém okolí. Sám Krejčík Honza letos prohlásil, že nikde na okrese nebývá tolik dětí a tak krásných cen pro ně. Snad letošní chřipková epidemie nebo špatně zvolený termín zapříčinili to, že účast byla trochu slabší (100 dětí a večer 130 lidí, z toho 60 masek). Přesto, když se v neděli sejde parta cca dvaceti členů naší odbočky, kteří vše připravili na úklid sálu, tak jsme zhodnotili, že to za to stálo a těšíme se na naše další akce pro děti a veřejnost.

Plán našich akcí přikládám níže a doufáme v návštěvu zástupců z Prahy.

  • 30. 4. – Slávistické čarodějnice
  • 16. 6. – Účast na memoriálu Jana Maika v Obříství
  • 30. 6. – Pomoc s pořadatelstvím letních rožďalovických slavností (soutěž ve vaření guláše s Láďou Hruškou a koncert skupin Jelen, Těžkej Pokondr a Arakain)
  • 6. 7. – Účast na setkání odboček v Kardašově Řečici
  • 21. 7. – Turnaj v Černém dole v Krkonoších
  • 1. 12. – Rozsvícení vánočního stromu a večerní zábava se skupinou Chaos
  • 8. 12. – Výroční členská schůze plus beseda se zástupci SK Slavia Praha

ZAPSAL MAREK VESELÝ  (článek nebyl redakčně upraven)

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..