MNÍŠEK POD BRDY BILANCOVAL

Nedělní odpoledne 3.února 2013 přivedlo do sálu v mníšecké sokolovně opět po roce místní slávisty a jejich hosty na tradiční valnou hromadu odbočky.

I když slavné doby, kdy odbočce vévodila parta kolem nezapomenutelného „baraba“ Míly Náhlila, jsou už bohužel ty tam. To přijížděl do Mníšku na každoroční karneval z Prahy plný autobus! Tradice však zůstala zachována a patří vždy mezi největší akce plesové sezóny ve městě, které se stalo atraktivním i pro jeho nové obyvatele. Svědčí o tom například čísla z roku 2012, kdy sobotní karneval navštívilo 140 hostů a nedělní karneval dětský pak dokonce 200 spokojených dětí. A optimisty jsou i letos, kdy je tato akce plánována na poslední únorový víkend!

Nejen plesáním je živa odbočka. Mníšečtí patří k tradičním účastníkům Setkání, a to i aktivně v turnaji v malé kopané. Jsou již zapsáni mezi vítězi, hodně vysoko skončili i v loňském roce v Plasích. V zápase o bronz dlouho vedli, nakonec prohráli na penalty a skončili „až“ čtvrtí. Za zmínku pak stojí i zimní turnaj ve stolním tenise, jakož i nohejbalová klání, mezi vrcholy aktivní sezóny patří i tradiční derby Slavia –Sparta (slávisté vloni vyhráli 4:2!).

O tom, že odbočka patří ve městě k nejrespektovanějším, svědči i návštěva hostů na každé valné hromadě – nechybí místní sparťané i stolní tenisté. A samozřejmě i zástupci mníšeckého fotbalu, který letos oslaví 100 let svého trvání. A tak letošní derby mníšeckých fanoušků obou „S“ se odehraje letos v rámci oslav jubilea. Pro případné zájemce uvádíme, že se vše odehraje poslední červnovou sobotu!

Dobi