Rovina u Kolína 2009

rovina1.jpg8.8. 2009 proběhl premiérový ročník cyklovyjížďky po okolí Kolína. Ve smluvený čas 10 hodin se sešlo u Zimního stadionu 18 k jízdě připravených slávistů. Vedle domácích nás přijeli na trase podpořit a užít si cyklostezek v rovinatém kraji slávističtí přátelé z Brandýsa nad Orlicí a Veleně, k cyklojízdě se odhodlal a solo dorazil i jeden slávista z Chrudimi.

Velký byl i počet omluvenek z všemožných až snad i nemožných důvodů… Přesto jsme seznali, že počet je vyhovující a počasí doslova vybízející.

Takže jsme vyrazili na trasu. V drtivé většině slávisticky oblečeni, vybaveni menší vlaječkou, ať je jasno, kdo jede. I když – po středě a kolapsu s Tiraspolem to nebylo úplně jednoduché. Prokázal se klubismus a sešívané barvy i hvězda jako srdeční záležitost.

Trasu nebudu vypisovat, byla zde prezentována. Jelo se v maximální míře po cyklostezkách. Drželi jsme se po hromadě, takže 18 členný peloton projel kolem stadionu Mogulu Kolín, zastavil se u jezu v Klavarech, projel Hradišťkem i Vetrubami, rodištěm ing Hlaváčka, slavného hráče Slavie (Dukly) a reprezentace v padesátých letech. Velmi efektně vypadal náš průjezd Velkým Osekem, mnoho lidí se za námi otáčelo a sledovalo týmový průjezd městem, kde jednou možná bude stát velká rychlobruslařská ledová plocha…

Nepřehlédnutelní jsme byli i v Libici, slavníkovském památníku. Na chvíli bylo hradiště s loukou jen naše… Na soutoku Labe s Cidlinou jsme zastavili na občerstvení s pivkem, limonádou, klobáskami, smaženým hermelínem. Místní provozovatel se při pohledu na nás hned hlásil k slávistickým barvám.

V Poděbradech jsme se rozdělili. Někteří dali přednost prohlídce města, zmrzlině, kafíčku a posezení. Pro osm jedinců byl výzvou Nymburk. Cyklotrasa byla na sobotu (poledne) nečekaně volná, jelo se velmi dobře. U hradeb jsme udělali týmové foto, projeli se přes náměstí  a po druhé straně Labe uháněli zpět do  Poděbrad.

Zmrzlina, prohlídka kolonády, foto s fontánou. A přejíždíme k soutoku, kde opět posezení, posilnění. Výprava se opět schází kompletní. Následuje hromadná jízda do Kolína. Mj kolem farmy zvířat ve Velkém Oseku.

Ve STAP baru jsme zakončili náš velký cyklovýlet. Brandýští spěchali na vlak, takže jen na sucho, ostatní doplňovali po horkém dni tekutiny. Povídalo se znovu a znovu o Slavii. Ale i o mnohém jiném, ponejvíce usměvném.

Tak to totiž bylo po celý den – sešla se nás parta dobře naladěných lidí, jízdu jsme si výborně užili a akci nechybělo snad nic.

Cykloakce Rovina u Kolína 2009, premiéra na kolech u Kolíňáků se povedla. I díky vám – Velenští, Brandýští, Chrudimský….

A zase na viděnou – nejen v Edenu….

za slávisty z Kolína – Michael Janáček, slaviaman.
webová prezentace OP Slavie v Kolíně: www.opskolin.webnode.cz