Naše odbočka Odboru přátel SK Slavia Praha pomáhá dobré věci!

V úterý 22.6.2010 jsem jako zástupce naší, žilovské odbočky Odboru Přátel  slavnostně předal Charitativní dar ve prospěch Oddělení dětské Onkologie a  Hematologie FN MOTOL v Praze. Jednalo se o částku 4 500 Kč.

To je výtěžek  charitativní sbírky a dražby, která se uskutečnila v rámci naší odbočkou  pořádaného 2. ročníku Turnaje v malé kopané-Memoriálu př. Petra Dünghübela,  který se uskutečnil v letošním roce, v  sobotu 15. května, v Dobříči.
K předání tohoto, našeho Charitativního daru došlo v prostorách Synot Tip Areny (stadionu Eden), přímo v kanceláři tiskového ředitele SK SLAVIA Praha Mgr. O. Zlámala.
Částku přebrali bývalý pacient těchto oddělení, 16letý Ondra Šrámek,
27letý Lukáš Caha v doprovodu pracovníka psycho-sociální jednotky (kamaráda) Jaroslava Jadvižáka. Bylo to opravdu odpoledne plné emocí, kromě jejich velké radosti a poděkování jsme od kluků obdrželi i malý dárek od pacientů, hrneček s logem oddělení a malého keramického ježka. Hráči Slavie nám za naši pomoc věnovali podepsaný plakát s věnováním přímo naší odbočce. Všichni jsme byli opravdu dojatí a to ještě nebylo všechno, na místě se ukázalo, že kluci jsou opravdoví fanoušci naší, milované Slavie, tak nás Mgr. Soňa Hámalová (zástupce ředitele pro komunikaci), která celé předání bravurně zorganizovala, provedla stadionem.
Děkujeme!  Na místě jsme probrali využití našeho daru, část financí bylo použito na dětský tábor-rekonvalescence dětí po transplantaci kostní dřeně v Chrustenicích u Berouna, druhá část, pak na nákup dárků pro nejmenší pacienty transplantační jednotky.
Domluvili jsme i další naši spolupráci ohledně pokračování naší sbírky, přítomné jsem informoval o činnosti naší odbočky,  dokonce jsme se předběžně domluvili i na návštěvě zástupců pacientů  přímo u nás, na některé akci pořádané naší, žilovskou odbočkou.
Slečna Soňa, prozradím, že v součastné době mladá paní, pořídila i několik společných fotografii, hlavně také napsala o celé akci článek pro oficiální web SLAVIE: www.slavia.cz . Musím opravdu jen a jen chválit, Mgr. Soňa Hámalavá je opravdu “Zlatíčko“!
Článek pod názvem: ‚Slávisté v Žilově podpořili Onkologii‘ naleznete v rubrice archiv (str. 3 na již zmíněném oficiálním webu SKS).
Prozradím, že jsme zůstali v kontaktu, a už teď se těšíme na další společná setkání, že ano Jardo!
Za naši odbočku Odboru Přátel SK SLAVIE Praha Žilov, mohu všem do budoucna s čistým svědomím potvrdit, že naše pomoc a spolupráce s Oddělením dětské onkologie a hematologie FN Motol bude dozajista pokračovat!

Pavel Moulis
jednatel odbočky, člen celostátního výboru FO-OP SK Slavia Praha

[nggallery id=75]