NEJVĚTŠÍ ODBOČKA OP SNĚMOVALA

KLATOVY SE POČTEM ČLENŮ VYŠVIHLY NA PRVNÍ MÍSTO! * ŘADA AKCÍ I PRAVIDELNÁ SETKÁNÍ * VÝROČKA 15.ÚNORA SPOJENÁ S BESEDOU * VÍCE NEŽ VÁŽNÝ ZÁJEMCE O SETKÁNÍ SLÁVISTŮ 2014

Tradiční sál hotelu Beránek pod historickým klatovským náměstím byl i v roce 2013 dějištěm valné hromady odbočky, která na přelomu roku předstihla počtem členů dosud vedoucí Rožďalovice, za což se ale jistě na Klatovské Rožďalovičtí zlobit nebudou.

Na odbočce se podařilo pod vedením tandemu Junek-Zajíček shromáždit pár dalších tahounů, kteří v Klatovech i v sousedících obcích (jmenujme například Strážov či Luby) dokáží organizovat místní slávisty, takže odbočka, jak se říká „jede“.

Pomineme-li krátké přerušení činnosti, patří klatovská odbočka k nejstarším odbočkám OP a v příštím roce oslaví několik jubileí. I proto by sem, do jihozápadních Čech, vlastně do podhůří Šumavy, rádi přilákali Setkání slávistů v roce 2014, i když by z organizačních důvodů nebylo přímo ve městě květin, jak se také Klatovům přezdívá, ale v některé ze „spřátelených“ obcí v sousedství.

Ve výroční zprávě byly vyzdvihnuty především dvě události – listopadová, veleúspěšná výjezdní Univerzita Slavia a tradiční účast Klatovských na Setkání´12 v Plasích, které se navíc uskutečnilo péčí spřátelené odbočky Žilov.

Bohužel končí dosavadní domov odbočky v baru Pohoda v centru, snad se bude dařit i v nedaleké pizzerii či podobném zařízení v Lubech. Pravidelně se aktualizují i tři vývěsky.

Každá výročka Klatovských musí být spojena také s oblíbenou soutěží o ceny a s kvalitní besedou. Tu tentokrát zajišťoval trenér juniorky Petrouš a vycházející hvězdička Josef Bazal. Ten hovořil o svých začátcích na Znojemsku (potěšilo jej, že i tam má OP svoji odbočku), o cíle ve sportovním i osobním životě (zatím se mu daří skloubit náročnou sportovní řeholi se studiem). Trenér Petrouš opět dokázal, že svou upřímností a fundovaností si právem dokáže získat uznání vděčných posluchačů. Byl rád, že se tato beseda odehrávala v západních Čechách, protože mu Plzeň položila bohaté základy pro další trenérskou činnost. Rád na vše vzpomíná, stejně jako si uvědomuje, že byly chvíle, kdy toho sluníčka na cestu svítilo méně. Třeba po náhlém odvolání od áčka nebo v době, kdy si od fotbalu musel odpočinout a vykonával funkci středoškolského učitele tělesné výchovy. I v Klatovech si povšimli některých urážlivých výroků různých diskutérů na internetových fórech, kteří si nejsou ochotni připustit, že i tato profese potřebuje řádnou studijní přípravu a kvalifikaci. A v tom smyslu zazněl i názor, v jakou žumpu dnes některý tisk poklesl. O to více mu pak každý přál, že se k fotbalu vrátil a svůj poctivý přístup projevuje i zde! Zvláště to jaro 2011!

Po závěrečné autogramiádě se spokojení účastníci pomalu rozjížděli do svých domovů. Nejdále to měli zástupci vedení OP do Prahy, výbor OP však byl zastoupen také Pavlem Moulisem z odbočky Žilov. Zkrátka a dobře – zase jeden povedený večer v Klatovech!

Dobi