Nezapomenutelný večer sevillský

Osmifinále Evropské ligy proti FC Sevilla přineslo ve čtvrtek 14. března 2019 neuvěřitelné rozuzlení. Večer se stal nezapomenutelným, noc byla doslova snová. Vítězství Slavie 4:3 v prodloužení přineslo postup do čtvrtfinále a řadí se tak mezi největší úspěchy historie našeho klubu.

Svým dramatickým průběhem, kdy jsme vedli gólem Ngadeu, pak penaltou Součka, prohrávali v 99. minutě prodloužení, aby naději vykřesal van Buren a ve 119. minutě po střele Traoreho doskákal míč do sítě počtvrté, se pak stal snad největším sešívaným zážitkem v novém Edenu.

19 020 diváků vyprodalo slávistické sektory. Drtivou většinou pevné slávistické víry. Prokázanou úvodním celostadionovým kartonovým choreem nachystaným Tribunou Sever – Kluci bojovat. I za stavu 2:3 se snahou povzbudit. Když to bylo 3:3, tak odvážněji ženoucí kupředu. A při vítězném gólu burácely ochozy neuvěřitelnou silou.

To se sny a nedávná bolestná minulost definitivně proměnily v osvobozující až pryštící nadšení. Nejen mistrovským titulem 2017, ale i v Evropě jsme tedy překročili svůj stín.

Těší nás hra i soudržnost týmu. Obdivujeme hráče, kteří se nevzdávají a do poslední chvíle bojují o svou naději. Ne jeden zápas. Ale poněkolikáté.
Je naší radostí na všechna ta utkání jezdit. Být u toho. Radovat se z fotbalu, z červenobílých barev a z elegance toho propojení.

Slavia snad již definitivně stoupá na vrchol českého fotbalu.

Nezpochybnitelně. Dominuje v lize, překvapuje v evropském poháru. Je na co se dívat, čím se bavit.

A z našich odboček míří do Edenu jak jednotlivci, tak čím dál více odboček výjezdy autobusem.

Strakonice, Rožďalovice, Kolín, Slavia Fans Krkonoše, Jičín. Však posuďte na fotografiích. Někdo další? Dejte nám vědět a rádi vás doplníme.

Sestava nezapomenutelného večera? Kolář – Kúdela, Ngadeu, Deli, Bořil – Souček, Král (106. Frydrych) – Stoch (93. van Buren), Traoré, Masopust (90. Zmrhal) – Škoda (77. Olayinka). Trenér J. Trpišovský.

Sejdeme se v tomto nadšeném rozpoložení ve čtvrtek 11. dubna proti Chelsea při sváteční atmosféře evropské soutěže? Nebo už je svátkem každé utkání Slavie a těšíme se na domácí ligové utkání s Libercem, či utkání domácího poháru s Karvinou?

Slavia jede, Slavia hraje. Pojďme ji v ještě širším počtu povzbudit na cestě soutěžemi. Na cestě ke slávě.

Spolu jsme silnější, tak to bylo ve čtvrtek proti FC Sevilla. Tak to bude i pro další zápasy.