ODBOR PŘÁTEL SPOLUPRACUJE I S MLÁDEŽNICKOU AKADEMIÍ SLAVIE

Zástupci Odboru přátel se zúčastnili prohlídky internátu pro mládež Slavie. Odbor přátel se spolupodílí na vybavení tohoto internátu.

 

Sekretář Odboru přátel Petr Vršecký a hospodář Odboru přátel David Ocetník se zúčastnili společné prohlídky internátu SK Slavia Praha. Prohlídka probíhala spolu se zástupci klubu Jiřím Plíškem, Petrem Mikolandou, Jiřím Janečkem, Janou Kaufnerovou a Danou Brzobohatou.

Slavia pod vedením manažera mládežnické akademie Jiřího Plíška spolupracuje se Střední odbornou školou na Jarově, kde od příštího roku otevírají slávistickou třídu „Sportovní management” a s nedalekou střední průmyslovou školou Na Třebešíně spolupracuje v oblasti ubytování. Obě školy jsou od sebe vzdáleny 5 minut chůze, proto Na Třebešíně zřídila Slavia internát pro mimopražské hráče mládežnických týmů Slavie, zejména se jedná o hráče U14, U15 a dorostenecké kategorie.

Odbor přátel pomohl financovat vybavení denní místnosti, kde mají chlapci možnost trávit čas společně. „Vše je teprve na začátku a je potřeba ještě vyřešit spoustu věcí, ale už nyní zde kluci bydlí a děkujeme Odboru přátel, že nám pomohl financovat část vybavení pro kluky, moc si toho vážíme,” řekl Jiří Plíšek. „Nyní řešíme s marketingem Slavie výzdobu společné chodby a denní místnosti. Chceme klást důraz na slávistickou výzdobu s významným prvkem prezentace historie klubu. Ještě nejsme konečně rozhodnuti, ale pojmenování pokojů po sešívaných legendách, výzdoba chodby jako časová linie historie Slavie jsou jen prvotními nápady. Je potřeba v naší mládeži vyvolat sounáležitost s klubem a jeho velkou historií,“ popsal plánovanou výzdobu internátu manažer mládežnické akademie. Petr Mikolanda popsal současné kapacity ubytování a denní režim hráčů: „Aktuálně máme obsazeno 21 z 24 lůžek a jsme předběžně domluveni na možném dalším rozšíření. Další kapacitu využíváme v rámci areálu na Xaverově. Kluci ráno odjedou do škol a pokud mají čas, vrátí se sem v době mezi školou a tréninkem. Poté zde tráví čas po tréninku až do rána. Je zde nonstop služba zajištěná personálem školy, která je připravena kdykoli chlapcům pomoci. Samozřejmě kluci využívají i pomoci Tomáše Jablonského, zejména tedy ti zahraniční,“ říká k fungování internátu Petr Mikolanda.

My za Odbor přátel přejeme mnoho úspěchů chlapcům z mládeže a jsme rádi, že můžeme být nápomocni.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..