Odešel velký slávista Vladislav Mitlehner

Vladislav Mitlehner

Vladislav Mitlehner se narodil 30.6 1942 studoval železniční učiliště později průmyslovou školu. Prošel mnoha profesemi u ČD. Až se stal strojvedoucím a tuto profesi vykonával až do odchodu do důchodu. 

Miloval muziku country. Kromě toho byla jeho velikou láskou Slavia Praha. Když se v roce 1996 zakládala  odbočka Odboru přátel v České Třebové, Láďa nechyběl, byl mezi devíti zakládajícími členy jednoznačně zvolen předsedou. Tuto funkci vykonával celých dvacet let. Pak odbočka ukončila činnost. 

Láďa byl veselý člověk, organizační typ a vždy byl každému nápomocen v jeho nesnázích. Spolupracoval s přáteli z nedalekého Brandýsa. Ti jej přišli na jeho poslední cestě také vyprovodit. 

Láďa zemřel 28. 9. 2019 . V den kdy jsme porazili Mladou Boleslav a snad symbolicky ho Mešanovič pozdravil do slávistického nebe. 

Naposledy jsme se rozloučili s našim kamarádem 4. 10. 2019 čestnou stráží ve slávistických dresech v krematoriu v České Třebové. 

V Laďovi Mitlehnerovi neztrácíme jen kamaráda, velkého slávistu, ale hlavně skvělého člověka. 

Čest jeho památce! 

Josef Pokorný, OP Česká Třebová

One thought on “Odešel velký slávista Vladislav Mitlehner

  1. Michal Dobiáš

    Přátelé, slávisté, nejen Třebováci!
    I když rád o sobě říkám, že jsem Severočech žijící v Praze, tak jsem našel to správní přátelství a slávistické zázemí jako člen v Brandýse nad Orlicí a tím pádem tak trochu jsem patřil i k „dvojčatům“ z Třebové a Laďu jsem tím pádem znal a vážil si jej! Čest jeho památce a jistě bude v sobotu a v úterý z nebíčka sledovat s Bicanem, Pučem i Pláničkou řádné odvety s „Baňýčkem“ i Barcou! Čest jeho památce!

    Reply

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..