Vlajkosláva při našem výročí

V sobotu 28. září jsme navázali na první zářijovou sobotu a druhou akcí si připomněli výročí 55 let od založení Odboru přátel Slavie. Slavia hrála domácí ligové utkání proti Mladé Boleslavi a rádi jsme využili možnost prezentovat Odbor přátel a společně s vámi si připomenout výročí, kdy se slávisté sjednotili a společnými silami zachránili upadající Dynamo Praha (tedy naši přejmenovanou Slavii) – bez funkcionářů, bez peněz, bez jakékoliv perspektivy. 

Pod vedením Pavla Hanuše a Martina Růžka se podařilo navrátit Slavii její jméno, získávat finanční podporu pro klub, udržet a posílit hráčský kádr. Vzpomínáme na tu dobu jako na tzv. renesanci Slavie. Byly i jiné složité chvíle, kdy Odbor přátel zaskočil v krizové chvíli a pomohl. Třeba když odešel mecenáš Boris Korbel. Odbor přátel byl u toho, když „Sešívaní drželi spolu,“ přestože nám fanouškům bylo před pár lety z výsledků a dění kolem klubu ouvej. 

K tomuto historickému tématu připravil dvojstranu do zápasového Poločasu Miroslav Pomikal. Je to vydařené nadčasové počtení. 

Před zápasem byl přizván k mikrofonu Martina Cihláře a Lukáše Valy předseda Odboru přátel Slavie Michael Janáček a společně představili během krátkého rozhovoru náš spolek, jeho aktivity i sílu členské základny. 

V útrobách stadionu jsme měli tři stánky poutající na téma Odboru přátel, mnozí měli zájem o suvenýry s naším logem. 

Vrcholem pak byla předzápasová vlajkosláva. Pod vedením Davida Ocetníka se zástupci téměř 40 odboček zúčastnili slavnostního defilé. V čele nově vyrobená vlajka Odboru přátel v rukou Libora Jonáše, za ní pak odbočkové vlajky, mnohé toho večera taktéž si odbývající svou premiéru. Opravdu krásná chvíle. Možnost pozdravit tribuny i nastupující hráče. 

Hráči se nám odměnili bojovným výkonem proti tehdy třetímu týmu tabulky, zmíněné Mladé Boleslavi. Rozhodující gól vstřelil Peter Olayinka, v 90. minutě za soupeře neproměnil penaltu Muris Mešanović. Vítězství, tři body do ligové tabulky, první místo v ní upevněno. 

Slavia válí. A my jsme u toho. Hrdí i věrní. Přátelé Slavie. 

zapsal Michael Janáček, předseda FO-OP 

PS: Děkujeme všem z vedení fotbalové Slavie za vstřícnost k uskutečnění akce.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..