OPUSTIL NÁS JIŘÍ HILDEBRANDT (*20.5.1933-+13.6.2015)

Hildebrandt1Aby těch smutných zpráv nebylo dost, přišla zpráva, že krátce po svých 82. narozeninách zemřel Jiří Hildebrandt, jedna z osobností obrody Slavie v polovině 60.let, pilíř dnes už legendární obrany Lála – Hildebrandt – Smolík, díky čemuž se i Jan Lála stal prvním moderním útočným obráncem u nás! Poctivý, inteligentní a obětavý bojovník, který si zahrál i za reprezentaci, i když zde byla konkurence více než zdatná (Tichý, Hledík a další).

S fotbalem začínal v domovských Stodůlkách a při vojně v Táboře si jej vyhlédla Slavia, které zůstal věrný půl druha desetiletí, aby si v závěru zahrál za amatéry v Kaiserslauternu. Nikdy se netajil láskou ke své celoživotní profesi pokrývače, kdy si liboval, jak si ode všeho dění krásně odpočine nad hlavami lidí!

Patřil i k oblíbeným besedníkům na akcích OP – připojujeme  malý citát a obrázek z improvizované besedy v Brandýse nad Orlicí v roce 2003.

ČEST JEHO PAMÁTCE!

Beseda s osobnostmi Slavie

Vcelku narychlo se vyvinula situace tak, že se poslední říjnová neděle 2003 stala pro OPS v Brandýse významným dnem. V Brandýse se totiž při cestě z ligového utkání Olomouc – Slavia (2:0) zastavily známé slávistické tváře. Alexander Bokšay, Jiří Hildebrandt, Zdeněk Barták a Jan Čapek. Zrodila se beseda.

Dobi

Hildebrandt2

Hildebrandt

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..