Podzim skončil výhrou!

Praha/TJ Junior UT – V posledním zápase podzimní sezony 2013/14 porazil FO-OP Slavia Praha tým RWE 2:1.

Na strašnickém hřišti TJ Junior Praha se od počátku zápasu plnily papírové předpoklady plynoucí z postavení obou soupeřů v tabulce. Slávisté od počátku zápasu sevřeli svého protivníka na jeho polovině, avšak naráželi na konsolidovanou obranu soupeře, kterému navíc vydatně pomáhalo i užší hřiště (oproti domácímu trávníku v Edenu asi o dva metry). Slávisté tak nemohli využít své tradiční zbraně, rychlou hru po křídelních prostorech. Obrázek prvního poločasu byl proto poměrně monotónní. Sešívaní „bušili“ do soupeře a výsledkem bylo několik slibných šancí a tři tyče. Do kabin se tak šlo za bezbrankového stavu.

Do druhé půle Slavia vystřídala a trochu pozměnila rozestavení, když začala hrát pouze na tři obránce. Tento tah trenéra Jiráka vyšel na jedničku. Slavia soupeři pootevřela svou obranu, RWE již tak důsledně nebránil a vyrážel občas do protiútoků, čímž současně učinil svůj obranný val průchodnější a toho slávisté využili. Již v 53. minutě po rychlém protiútoku napřáhl Roman Brodecký z hranice velkého vápna a ke vzdálenější tyči poslal míč do sítě soupeře. Slavia i nadále útočila a čekala na okénka v obraně, jedno takové našel Michal Bíža v 67. minutě. Za stavu 2:0 Slavia mírně polevila a to se jí nevyplatilo, soupeř v 75. minutě snížil. Po obdrženém gólu se slávisté opět vrátili ke hře na čtyři obránce, zavřeli svou obranu a trpělivě čekali na chyby soupeře. Bohužel, ty už přes několik slibných šancí nepřišly, takže utkání skončilo 2:1.

Slávisté si v podzimní sezoně připsali osm výher a pouze jedinou porážku. V neúplné tabulce se tak Slavia stala podzimním půlmistrem! Kompletní výsledky najdete zde: http://www.rekreačka.eu/prebor-2010-2011/