Potkali se v Boleslavi

Třetí lednovou středu se setkali předseda Odboru přátel Slavie Michael Janáček a předseda Fanklubu Tomáš Dvorský. Během více než hodinového rozhovoru debatovali nad úspěchy Slavie, činností obou spolků a i možnostmi vzájemné spolupráce.

V úvodu se oba předsedové shodli, že není v zájmu ani jednoho spolku či jeho členů šířit antipatii a vyvolávat spory, ale naopak by mělo být snahou naplnění hesel „Spolu jsme silnější“ či „Sešívaní drží spolu“. Různé invektivy jednoho spolku a členů vůči druhému, které se v minulosti objevili, považují předsedové za hloupé a nikomu a ničemu neprospívají. 

Dále debatovali právě nad možnostmi vzájemné spolupráce a hledáním projektů, na kterých by se mohli oba spolky podílet společně. Předpokladem jakékoliv vzájemné spolupráce je oboustranný zájem, který oba předsedové deklarovali.

Jednou z prvních vlaštovek obnovené spolupráce může být spoluúčast Fanklubu na celostátním setkání slávistů 2019 v Bělé pod Bezdězem či využívání Portálu přátel Slavie i pro členy Fanklubu, které by mohlo pokračovat i následujících období. Byl zmíněn i Slávistický večer, který byl v jeho počátcích společnou akcí obou sdružení, než si jej vzal plně pod svá křídla Odbor přátel Slavie. Další možností mohou být společné výjezdy na venkovní zápasy do vzdálených měst či na méně atraktivní zápasy, o které není tak velký zájem.

Společnou notu našli předsedové i v otázce uzavření sekretariátů před zápasy Slavie. Pro oba spolky je to velká komplikace ve fungování sekretariátů při styku a komunikaci s jejími členy. Zejména mimopražští členové obou spolků byli zvyklí navštěvovat sekretariáty právě před zápasy, kde mohli vyřídit členství, vyzvednutí vstupenek apod. Michael s Tomášem se shodli, že budou společně hledat jiné řešení, neboť ani prostory hotelu Iris využívané Odborem přátel Slavie ani pokladny využívané FK, nemohou sekretariát plně nahradit.

Závěrem předsedové také probrali přetrvávající otázku spojení obou spolků. Shodli se, že toto téma je v mnoha ohledech složité a zatím není na pořadu dne.  

Během setkání samozřejmě probrali předsedové také výkony, výsledky a dění kolem Slavie a ve fotbale obecně. Přátelské setkání ukončili s přáním „Sešívaní drží spolu“!

MUDr. Michael Janáček

předseda Odboru přátel Slavie

Ing. Tomáš Dvorský, Ph.D.

předseda Fanklubu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..