PŘED NÁMI JE PESTRÝ SLÁVISTICKÝ VÍKEND!

Určitě není třeba připomínat „domácí ligový dvojzápas“ Slavie (los přisoudil Slavii dva zápasy za sebou doma) o nadcházejících víkendech. Mnozí si již zajistili výhodný balíček, jehož druhá část přinese možnost sledovat přímo jeden ze „zápasů sezóny“ v sobotu 5. května od 18:30, kdy Slavia nastoupí proti Plzni. Ale i zápas v neděli 29.dubna bude mít svůj náboj – Slovácko výhrou nad Duklou odvrátilo blížící se pohromu a jistě přijede do Edenu plné elánu! Nedělní zápas začíná v 15:00 hodin.

            Jistě se bude hovořit o „prodlouženém  víkendu“ – v úterý je 1.máj, svátak jara, lásky i práce, a tak si mnozí vyberou na pondělek den dovolené a rázem je zde 4-denní volno! Ti, kteří nebudou doslova vyhnáni rodinou na chaty, chalupy či k pouti po zemi český či moravské nebo do ciziny, budou možnost si tak slávistický víkend užít do sytosti! A právě na to pondělí se mnohde chystají na slávistické čarodějnice, kdy nejslavnější jsou určitě ty rožďalovické, o nichž píšeme na jiném místě.

            Již v sobotu 28.dubna hrají naše fotbalistky veledůležité utkání s věčným rivalem – Spartou! Uplynulý víkend začal (pro Slavii v zápase s Plzní vítězně) tzv. nadstavba, kdy se dvoukolově utkávají mezi sebou nejlepší 4 družstva, zbylá čtyřka pak bojuje o záchranu. Zápas se hraje v domácím prostředí našich holek – na Xaverově  od 11 hodin a Slavia si do nadstavby přinesla 5-bodový náskok. I ten, kdo nemá doma medaili z matematické olympiády, si snadno spočítá, jak by případné vítězství přiblížilo Slavii obhajobu titulu. Snad cestu na Xaverov najdete i Vy – od Metra Černý Most je přímo k hřišti na Xaverově výborné spojení autobusy č.  221 až 224 (2 stanice od Č.Mostu).

            O tomto víkendu bude končit i futsalová liga, kde v minulosti dosáhla Slavia nejednoho úspěchu. Letos se o titul utkává tradiční premiant Chrudim se Spartou, Slavia skončila až šestá, a tak fanoušky jistě zaujme zpráva, že byl angažován nový trenér – Ivan Božović ze Srbska!

Dobi /redakčně neupraveno/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..