PŘÍBRAMÁCI BILANCOVALI

Dne 25. 6. netradičně v tuto dobu zdejší odbočka bilancovala svoji činnost za rok 2020 a částečně rok 2021. Jako i na ostatních odbočkách zaúřadoval Covid a bylo akcí poskrovnu.

Pravidelné zábavy se nemohly konat, ani pravidelné úterní schůze výboru a ostatních členů. Přesto se nám podařil uspořádat cyklo-výlet do vojenského prostoru Brdy. Z vojenských bunkrů na Jordánu stál výhled opravdu za to. Zdejší kopce neutahaly ani nejstaršího účastníka v 77 letech Standu Krůtu. Podotýkám, že všichni jeli na klasických kolech a ujeli okolo 50 kilometrů.

Další vydařenou akcí byl první vodácký ročník na Lužnici. Ubytování jsme měli zajištěné ve Veselí nad Lužnicí. Akce se zúčastnili i Vikingové z České Lípy, kteří nás na oplátku pozvali k nim na špekáčky v měsíci srpnu, čehož jsme využili a potkali se tak i s ostatními kamarády z Bělé pod Bezdězem, Rožďalovic, předsedou Janáčkem, přítelem Ocetníkem, Dlouhým a dalšími přáteli.

Na podzim opět přišel Covid a zrušení všech akcí. U nás v Příbrami jsme zvyklí bilancovat před zahájením jarní části ligy, ale letos to prostě nešlo. Až v měsíci květnu jsme obnovili naši činnost a začali připravovat druhý vodácký výlet. I tentokrát přijeli za námi v hojném počtu Vikingové, což nám udělalo radost. Žádného jejich člena se nám nepodařilo dostat do lodičky, o to byla větší zábava ve zdejší hospodě U Hokejky, kde několikrát zaznělo:  ,,Město se třese, Slávisti na výjezdě“. I tentokrát počasí na vodě vyšlo a večerní déšť pod pergolou nikoho neodradil od zábavy.

Tuto výroční schůzi jsme uspořádali, ale ne dle tradice Na Marii, ale o kousek dále na zahradě u Milušky a pod zapůjčeným přístřeškem hornického spolku Prokop. Velikým lákadlem výroční schůze bylo zapůjčení mistrovského poháru,  za což naše odbočka děkuje výboru OP Slavia.

Byly předány dary jubilantům, příteli Šulckovi, Hadederovi, manželům Kyselým a příteli Šimkovi. Další dar jsme předali naší hospodářce paní Kyselé, která letos kromě kulatého výročí oslavila i 50 let nepřetržitého členství v Odboru přátel. Dále jsme uvítali mezi sebou i dva nové členy a jeden z nich je i farář ze zdejší Svaté Hory, který požehnal mistrovskému poháru.

Co napsat na závěr? Naše odbočka příští rok slaví 55 let  nepřetržité činnosti v OP a právem se v Příbrami tímto chlubíme.

Takže, nechť se přípravy vydaří, Covid nás neodradí a Slavia ať nám dělá nadále jenom radost.

Předseda odbočky Jiří Kropáček.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..