Rožďalovická výroční valná hromada opět na jedničku!

I v roce 2013 zachovala rožďalovická odbočka OP tradici první výročky mezi všemi odbočkami OP Slavie. A opět se jednalo o mikulášskou sobotu, tedy první sobotu v prosinci!

Program byl více než bohatý – vlastní výroční bilancování a beseda připravena byl i výjezdní seminář Univerzity Slavia. Jen se do poslední chvíle čekalo, kdo z pozvaných hostů nakonec dorazí, poté, co se Mgr.Šetrle omluvil. Nakonec jistě nikdo nebyl zklamán – pozvání přijal trenér Koubek a hráč Martin Dostál, dorazili i tři „profesoři“ Univerzity Martin Krob, Míra Pomikal a Michal Dobiáš, jinak také členové výboru OP, objevil se i člen kontrolní komise OP Míša Janáček, který spolu s př. Votrubou zároveň zastupovali odbočku Kolín, Honza Čapek a Mgr. Soňa Nouzáková. Tedy obsazení, dá se říci, snad až hvězdné!

Ale pěkně po pořádku. Předseda odbočky Standa „Stenly“ Veselý zahájil sněmování ve stále pěknější a útulnější klubovně odbočky po nezbytné akademické čtvrthodince v 16:15 a shrnul všechny akce odbočky v uplynulém roce – maškarní rej, Čarodějnice, účast na Setkání odboček ve Šternberku, pouťové akce na hřišti, které byly rovněž v režii odbočky, účast na turnaji v Černém Dole, posvícenské klání i závěrečný výlet do sklípku na Moravě. Poděkoval všem za účast a pomoc a vyslovil dík i vedení radnice, jakož i dalším sponzorům. V závěru všichni minutou ticha uctili památku dvou dlouholetých členů odbočky – př. Fadrhonce a př.Duška. Odchod př.Duška byl tak trochu až symbolický. Po léta vedl pečlivě  kroniku odbočky a když dospěl na poslední stránku, skončila v tichosti jeho životní pouť. Kronika byla k dispozici na valné hromadě a doslova šla z ruky do ruky. Následovala zpráva o stavu pokladny, revizní zpráva i podrobné informace o činnosti rekreační jedenáctky odbočky. Vrcholem je vždy účast na fotbalovém turnaji při Setkání odboček, kde Rožďalovičtí neobhájili loňské prvenství, ale zamrzelo je i to, že brankář Rožďalovic nebyl při závěrečném vyhlášení odměněn jako nejlepší gólman, vždyť dostal jediný gól v celém turnaji, který je však při obhajobě prvenství vyřadil! Naopak tradiční turnaj v Černém Dole byl dalším zápisem do kroniky na téma sportovní přátelství. Ale sehnat na další zápasy  vhodné soupeře je stále těžší a těžší!

Mezitím se vše již chystalo na očekávané vyvrcholení – dorazili Martin Dostál se sympatickou přítelkyní a krátce nato i trenér Koubek a Mgr.Nouzáková. Rozvinula se beseda, kterou výborně moderoval předseda OP Martin Krob, a tak se celé fórum protáhlo téměř na 3 hodiny. Ano, sice včetně krátké přestávky na bohaté občerstvení, kde opět vynikající a pestrý raut připravily obětavé ruce žen a dívek z této odbočky! A aní žízní po celý večer nikdo netrpěl.

Dotazy i fundované odpovědi byly na úrovni, a tak všichni nakonec zjistili, kolik už uplynulo času. Bylo jasné, že na připravený seminář Univerzity Slavia už nezbylo dost času, a tak došlo ke shodě, že bude připravena další návštěva po Novém roce, kdy „profesoři“ Rožďalovickým vše vynahradí!

Martin Dostál vzpomínal i na svá juniorská léta – je odchovancem Slavie a trochu mj. zalitoval, že jeho spoluhráči Vácha a Dočkal skončili, kde skončili a chovají se, jak se chovají. Na dotaz, jak jej vytáčejí některé příspěvky vůči jeho osobě na internetu, říkal, že je raději nečte. Ale z jeho slov nezaznělo jediné slůvko hořkosti, naopak jsme se přesvědčili, že je nejen obětavým obráncem, ale i zdatným besedníkem. Trenér Koubek vzpomínal na svou bohatou kariéru, na fakt, že u reprezentace U19 nechal kousek svého srdíčka, ale i na zatím nejúspěšnější ligovou sezónu na lavičce Baníku Ostrava, který před 10 roky přišel o titul v posledních minutách, s čímž se podle svých slov dosud nevyrovnal.. Na úkor Sparty…

Musíme i uvést, že velká část sálu patřila mladým členům odbočky, které vídáme i v populárním kotli na Tribuně sever. Jestli má někdo někdy dojem, že nám odbočky stárnou, v Rožďalovicích to v žádném případě neplatí!

Závěr celého večera (ale klubovna ještě dlouho neosiřela) obstarala malá autogramiáda i prodej suvenýrů z Fanshopu. A při loučení především zaznívalo přání hezkých Vánoc i hodně štěstí a zdraví v roce 2014!

Dobi

[nggallery id=186]