Memoriál Petra Dünghübela v Horní Bříze: SLÁVISTÉ Z KLATOV NA VÍTĚZNÉ VLNĚ!

Mužstvo sálové kopané odbočky odboru přátel SK SLAVIE PRAHA v Klatovech se 7. prosince 2013 zúčastnilo 5. ročníku memoriálu př. Petra Dünghübela v Horní Bříze, který pořádala odbočka OP ze sousedního Žilova.

Výtěžek turnaje připadl o. s. DONOR Praha (onkologický výzkum a léčba nemocnice Motol zaměřené zejména na děti). Turnaj tak bylo právem možno zařadit i mezi charitativní akce, a to i z toho důvodu, že př. Petr Dünghübel podlehl této strašné nemoci!.

Čtyři zúčastněná mužstva – slávisté ze Žilova, Žatecka, Horní Břízy a Klatov se v úvodu utkala mezi sebou systémem každý s každým, aby se pak druhá fáze odehrávala formou play-off. První ze základní části se utkal se čtvrtým, druhý se třetím. A vítězové takovéhoto semifinále se utkali o 1.místo, poražení o pomyslný bronz.

Turnaj byl  velmi dobře zorganizován, zápasy řídil profesionální rozhodčí a měl i dobrou sportovní úroveň a hladký průběh. Mužstvo Klatov ve složení A. Kopecký, T. Strnad, L. Čejka, D. Gajdůšek, O. Uruba, M. Krejčiřík, a V. Hromada, se stalo celkovým vítězem s těmito výsledky: v úvodu zvítězilo nad Žilovem 7:3, Žateckem 5:4, Horní Břízou 11:5. Do finále Klatováci postoupili přes Horní Břízu výsledkem 6:3 a zde pak porazili slávisty ze Žatecka 6:0 a tím s plným počtem bodů a bez jediné porážky se skórem 35:15 se stali zaslouženými  celkovými vítězi. O branky se kolektivním pojetím hry podělili všichni hráči, zejména pak Toník Kopecký, který se stal se 14 brankami nejlepším střelcem turnaje, následoval jej kapitán mužstva Klatov Tomáš Strnad se 7 brankami. Mužstvo jako celek podalo velmi dobrý výkon a za vystoupení a nezištnou účast a se chlapcům dostalo poděkování od předsedy odbočky OP v Klatovech př.J. Junka, stejně jako i od vedoucího mužstva a 1. místopředsedy OP př.M. Zajíčka bezprostředně po obdržení poháru, diplomů a dalších věcných cen pro mužstvo a nejlepšího střelce..
Na základě informací 1.místopředsedy odbočky OP v Klatovech  M.Zajíčka
zpracoval Dobi